Trwa ładowanie...

Szymon Hołownia ujawnił, jak będzie nazywać się jego partia

Szymon Hołownia został zapytany, jak przebiega proces rejestracji jego ugrupowania. Wszystko przez to, że inna partia zmieniła nazwę na Polska 2050. Były dziennikarz wyjaśnił, że jego ugrupowanie będzie oficjalnie się nazywać "Polska 2050 Szymona Hołowni".

Share
Szymon Hołownia o rejestracji nazwy partii Polska 2050
Szymon Hołownia o rejestracji nazwy partii Polska 2050Źródło: East News, Fot: Tomasz Jastrzebowski
d2wybbe

Po dobrym wyniku w wyborach prezydenckich Szymon Hołownia zarejestrował stowarzyszenie o nazwie Polska 2050. Na początku listopada wpłynął wniosek o rejestrację partii politycznej o takiej samej nazwie. Jednak kilka dni wcześniej partia z Kościana w Wielkopolsce oficjalnie zmieniła nazwę na Polska 2050. Twierdzi, że zrobiła to w geście dobrej woli, aby nie zajął jej nikt niepożądany.

Szymon Hołownia o rejestracji nazwy partii Polska 2050

Szymon Hołownia tłumaczył na briefingu prasowym w Sejmie, że nie zamierza zmieniać swojej nazwy. - To stary numer, które dzieje się przy rejestracji każdej partii politycznej. Zawsze znajdzie się ktoś sprytny, który postanowi zarejestrować sobie coś, na czyichś plecach - mówi były dziennikarz.

d2wybbe

Wyjaśnia, że ktoś zarejestrował partię techniczną Jeden-PL i potem kilkukrotnie zmieniał jej nazwę "w zależności od struktury politycznej" aż doszedł do Polski 2050. Hołownia mówi, że jego partia oficjalnie będzie miała nazwę "Polska 2050 Szymona Hołowni". Dodaje, że obecnie jest na etapie konsultacji z sądem.

Nazwa "Polska 2050" zajęta? Hołownia: nie będzie wątpliwości

Były dziennikarz powiedział, że został poinformowany, że nieprawomocnie została już zarejestrowana partia o podobnej nazwie. Hołownia przekonuje, że cała sprawa nie wpływa na jego postępowanie i nie zamierza nic zmieniać. - Myślę, że Polacy nie będą mieć wątpliwości, gdzie dzisiaj jest Polska 2050 - zakończył.

Hołownia będzie łowił w PiS? Komentarz rzecznika partii

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2wybbe

Podziel się opinią

Share
d2wybbe
d2wybbe
Więcej tematów