Trwa ładowanie...

Szymon Hołownia chwali Donalda Tuska. "Zawsze warto słuchać go z uwagą"

Szymon Hołownia z uznaniem wypowiedział się o politycznej karierze Donalda Tuska. Lider Polski 2050 stwierdził, że byłego premiera cechuje m.in. ogromne doświadczenie. Wyjawił też, czy w najbliższym czasie można się spodziewać kolejnych transferów do jego ruchu.

Share
Szymon Hołownia chwali Donalda Tuska. "Zawsze warto słuchać go z uwagą"
Szymon Hołownia chwali Donalda Tuska. "Zawsze warto słuchać go z uwagą"Źródło: East News, Fot: Tomasz Jastrzebowski
d1nmrwo

Hołownię zapytano o słowa byłego prezydenta Bronisława Komorowskiego, który powiedział niedawno, że wiąże duże nadzieje z ruchem Polska 2050. Podkreślił, że istotną rolę w zjednoczeniu opozycji mógłby odegrać Donald Tusk.

- Donald Tusk to polityk z ogromnym, również międzynarodowym, doświadczeniem, zawsze warto słuchać go z uwagą. Natomiast dalecy jesteśmy od fetyszyzowania idei "jednoczenia opozycji" - skomentował Szymon Hołownia w rozmowie z Polską Agencją Prasową.

d1nmrwo

Działacz polityczny zaznaczył, że "zanim zaczniemy rozmawiać o 276 mandatach, chcielibyśmy najpierw uzgodnić wspólnie cztery czy pięć punktów, co do których zgadzamy się, że bylibyśmy w stanie zrobić je wspólnie po wygranych wyborach".

Zobacz też: Podatek od mediów. Władysław Kosiniak-Kamysz składa deklarację

Polska 2050. Będą kolejne transfery do ruchu Hołowni?

Szymon Hołownia w wywiadzie odniósł się również do decyzji Joanny Muchy i Pauliny Hennig-Kloski, które przeszły z Koalicji Obywatelskiej do jego ruchu. Podkreślił, że "koło poselskie było nam potrzebne, by móc korzystać w parlamentarnej pracy, z większej liczby narzędzi".

d1nmrwo

- W najbliższym czasie nie planujemy żadnych parlamentarnych transferów. Do naszego ruchu wciąż dołącza wiele wspaniałych osób - samorządowców, działaczy społecznych. Jesteśmy ruchem politycznym, ale przede wszystkim obywatelskim - dodał, przekonując, że jego ruch "ma na Wiejskiej mocną ekipę w Sejmie".

Tłumaczył jednak, że w ostatnich tygodniach polska polityka stała się "bardzo dynamiczna". - Nie mogę więc stwierdzić, że zatrzaskujemy nasze drzwi w Sejmie, na pewno je jednak w tej chwili przymykamy - powiedział Hołownia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1nmrwo

Podziel się opinią

Share
d1nmrwo
d1nmrwo
Więcej tematów