Trwa ładowanie...
d115cbi

Szymon Hołownia o rodzinnym dramacie. Opowiedział o śmierci braciszka

Szymon Hołownia to aktualnie jeden z najpopularniejszych polityków. Były kandydat na urząd prezydenta pierwszy raz opowiedział o dramacie, który spotkał jego rodzinę. Szymonowi Hołowni zmarł malutki brat Andrzej.
Share
Szymon Hołownia opowiedział o śmierci brata
Szymon Hołownia opowiedział o śmierci brata Źródło: Getty Images, Fot: NurPhoto
d115cbi

Szymon Hołownia urodził się w 1976 roku w Białymstoku. Lider Polska 2050 rzadko opowiada o swoim dzieciństwie, które przypadło na lata 70. i 80. W programie "Monika Jaruzelska zaprasza" opowiedział o rodzinnej tragedii. Politykowi zmarł starszy brat Andrzej.

Szymon Hołownia o śmierci brata

Szymon Hołownia zdradził, że jego starszy brat Andrzej umarł, jak był małym dzieckiem. Wtedy polityk był noworodkiem. - I to, nie chcę powiedzieć, że wywarło jakieś szalone piętno na nas wszystkich, ale na pewno w jakiś sposób poukładało nasze relacje na etapie wczesnego dzieciństwa - powiedział lider ruchu Polska 2050.

d115cbi

Polityk przekazał, że jego rodzice bardzo przeżyli odejście jego starszego brata. Hołownia powiedział, że próbował pokazać, że matka i ojciec nie obciążyli tym nim. Chociaż jak dodał, sam był wrażliwym dzieckiem, które dość często chorowało.

- I jeszcze taka intensywna opiekuńczość ze strony moich rodziców była też dla mnie wyzwaniem - zdradził w rozmowie z Moniką Jaruzelską Szymon Hołownia.

Zobacz także: Szymon Hołownia o transferach do ruchu Polska 2050. "Mamy sygnały ze Zjednoczonej Prawicy"

Szymon Hołownia i jego ruchu Polska 2050

Szymon Hołownia szerszej publiczności dał się poznać jako dziennikarz, pisarz, publicysta i prezenter telewizyjny. Zaczął on jednak działać jako społecznik i polityk.

W 2020 roku był on kandydatem na urząd prezydenta RP. W tym samym roku został on powołany na funkcję prezesa stowarzyszenia Polska 2050. Jego ugrupowanie w zeszłym tygodniu złożyło wniosek do marszałek Sejmu w sprawie rejestracji koła poselskiego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d115cbi

Podziel się opinią

Share
d115cbi
d115cbi
Więcej tematów