Trwa ładowanie...
d8fkpc6

Szydło uderza w unijną politykę. Polskę stawia za wzór

Beata Szydło podsumowała politykę migracyjną EU krótko - jej zdaniem zakończyła się fiaskiem. Nie zahamowała fali nielegalnej imigracji, a Europę naraziła na potężny kryzys. Była premier postawiła w tej sytuacji Polskę za wzór. Zauważyła, że to jej rząd pokazał, jak powinno się działać. Wtóruje jej Mariusz Błaszczak.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Była premier uważa, że unijna polityka zakończyła się fiaskiem
Była premier uważa, że unijna polityka zakończyła się fiaskiem (East News, Fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER)
d8fkpc6

Szydło wyraziła swoją opinię we wpisie na Twitterze. - Polityka migracyjna UE zakończyła się fiaskiem - oceniła. Była premier stwierdziła również, że to jej rząd dał Europie przykład. - Mój rząd pokazał UE, że pomagając na miejscu, chodzi o pomoc ludziom, a nie uspokojenie sumień nierozważnych polityków - napisała Szydło.

Głos zabrał też Mariusz Błaszczak. - Nasza decyzja o nieprzyjmowaniu imigrantów ma ogromne poparcie Polaków - stwierdził szef MSWiA. Jak dodał, od dwóch lat sam przekonuje, że mechanizm relokacji jest szkodliwy. - Europa zaczyna otwierać oczy i przyznaje nam rację - podsumował.

Spór wokół przymusowej relokacji

Dyskusja o unijnej polityce migracyjnej rozgorzała na nowo, gdy Donald Tusk uznał, że dotychczasowe rozwiązania w tej kwestii się nie sprawdziły. Przyznał tym samym rację politykom PiS, który mocno krytykują pomysł przymusowej relokacji uchodźców.

d8fkpc6

Podziel się opinią

Share
d8fkpc6
d8fkpc6
Więcej tematów