WP

Szef SOP pracuje od wtorku do czwartku? Rzeczniczka zaprzecza

Gen. Tomasz Miłkowski znalazł się w ogniu krytyki po wtorkowym występie w TVN. Szefowi Służby Ochrony Państwa, która zastąpiła BOR, już wcześniej zarzucało się m.in. to, że rzadko pojawia się w pracy. Rzeczniczka SOP dementuje te informacje.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Gen. Tomasz Miłkowski pracował w minionym tygodniu dłużej, niż dwa dni - zapewnia SOP
Gen. Tomasz Miłkowski pracował w minionym tygodniu dłużej, niż dwa dni - zapewnia SOP (PAP, Fot: Paweł Supernak)
WP

Jednym z najbardziej zagorzałych krytyków Miłkowskiego jest gen. Andrzej Pawlikowski. Po objęciu władzy przez PiS został on szefem Biura Ochrony Rządu, był też pierwszym szefem Służby Ochrony Państwa, w którą przekształciło się BOR.

Krytyka gen. Pawlikowskiego w kierunku Miłkowskiego nasiliła się szczególnie po kolejnej stłuczce rządowej limuzyny, która przewoziła Beatę Szydło. W piątek na swoim facebookowym profilu zadał otwarte pytanie, czy jego następca "ma czas na osobisty nadzór nad realizacją ustawowych zadań w powyższej formacji?". "Podobno w tym tygodniu łaskawie przybył do firmy we wtorek i już ubył w środę" - napisał.

WP

Odpowiedź SOP

W rozmowie z Wirtualną Polską rzeczniczka SOP Anna Gdula-Bomba pokreśliła, że trudno jest odnosić się do wpisów gen. Pawlikowskiego, który nie dość, że nie jest już związany ze formacją, to nie podał źródła swoich informacji. - Być może pan generał miał na myśli tydzień, w którym gen. Miłkowski miał spotkania, albo był na urlopie, który mu przysługuje - skomentowała.

WP

*Zobacz także: Kolumna rządowa pędzi obwodnicą Lublina. Nagranie czytelnika pokazuje, że deszczu sie nie boją *

Zwróciliśmy się z prośbą o sprawdzenie terminarza szefa SOP z minionego tygodnia. Gdula-Bomba nie mogła przekazać, jak dokładnie wyglądał rozkład zajęć przełożonego, ale zapewniła, że przebywał on warszawskiej centrali formacji przez więcej, niż dwa dni. - Generał Pawlikowski nie miał racji w swoich wpisach - zaznaczyła.

WP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
WP
WP