Trwa ładowanie...
d43z7w1

Szef nowej KRS o ujawnieniu list poparcia: Przemieszane fakty z przypuszczeniami

Przewodniczący KRS Leszek Mazur powiedział dziennikarzom, że publikacje ws. list poparcia powodują w nim "umiarkowane i mieszane wrażenia". Wyjaśnia, że chociaż w jego przypadku również sugeruje się pewne nieprawidłowości, sprawa jest bardzo prosta do wyjaśnienia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Przewodniczący KRS Leszek Mazur. (East News)
d43z7w1

"Gazeta Wyborcza" zdobyła kopię wykazu sędziów, którzy poparli kandydatkę na członka Krajowej Rady Sądownictwa. Dodają, że chodzi o sędzię Teresę Kurcyusz-Furmanik z Gliwic. Startowała do KRS z poparciem społecznym. Jak wskazuje gazeta, podpisy dla niej zbierały Kluby "Gazety Polskiej", a nazwiska większości osób, które podpisały się na liście, to sędziowie "dobrej zmiany".

Teraz o sprawę zapytany został szef KRS Leszek Mazur. Dziennikarze ujawnili bowiem, że on sam informował o zebraniu dla siebie 54 głosów poparcia, a z informacji "Gazety Wyborczej" wynika, że wpisów było tylko 40. - To można bardzo łatwo wyjaśnić - mówi Onetowi sędzia Mazur. - Po prostu miałem dwie listy, jedne podpisy zbierałem w okolicach Częstochowy a inne, na drugiej liście na Śląsku. Ich scalenie w jedną byłoby problemem więc przekazałem do Kancelarii Sejmu listę z 40 podpisami - relacjonuje.

d43z7w1

Leszek Mazur zapewnia, że ma również drugą listę i uważa, że te dokumenty powinny być jawne. Z drugiej strony nie może ujawniać całego dokumentu, jeśli chociaż jedna z podpisanej pod nim osób nie wyraża na to zgody.

Sędzia został również zapytany o ogólne wrażenie po publikacjach "Wyborczej". - Moje wrażenia są umiarkowane i mieszane. (...) A to dlatego, że mamy tam przemieszane fakty z przypuszczeniami, wszystko oparte o jakieś źródło... U mnie w ogóle żaden problem przy zbieraniu podpisów nie zaistniał - zaznaczył Mazur.

ZOBACZ: "Próba rokoszu, pieniactwo". Adam Bielan o decyzji Pawła Juszczyszyna

Źródło: Gazeta Wyborcza, Onet

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d43z7w1

Podziel się opinią

Share

d43z7w1

d43z7w1
Więcej tematów