Trwa ładowanie...

Szef MON chwali się zakupem śmigłowców. "Nie rezygnujemy ze wzmacniania polskiej armii"

Mariusz Błaszczak poinformował, że zakupione przez ministerstwo Black Hawki będą służyć we wszystkich misjach, gdzie uczestniczą polscy żołnierze. Skomentował także zaniedbania w armii, które mają być efektem rządów PO-PS.
Share
Mariusz Błaszczak zdradził, że do grudnia w polskiej armii będą latać Black Hawki
Mariusz Błaszczak zdradził, że do grudnia w polskiej armii będą latać Black HawkiŹródło: East News, Fot: Grzegorz Bukala
dde4sm3

Minister Obrony Narodowej zdradził szczegóły dotyczące zakupu czterech śmigłowców typu Black Hawk. - Będą służyły we wszystkich misjach, gdzie uczestniczą żołnierze wojsk polskich. Zamówienie będzie realizowane przez polskie zakłady. Pracują tam świetni inżynierowie. To ważny kontrakt, który daje im szansę na rozwój - wyjaśnił na antenie TVP.

Mariusz Błaszczak wskazał też różnicę w porównaniu do zakupu Caracali. - To była oferta na montownie. Tam nie było przyszłości dla polskich zakładów w Mielcu czy Świdniku. Właśnie dlatego zwalniano stamtąd pracowników - tłumaczył. Dodał też, że resort czeka na rozstrzygnięcie przetargu na śmigłowce zwalczające okręty podwodne dla marynarki wojennej.

dde4sm3

Szef MON skomentował też zaniedbania w modernizacji polskiej armii. - To efekt politycznej decyzji podjętej przez poprzedni rząd. Platforma Obywatelska kierowała się interesami wąskiej grupy ludzi. Tak oceniam te transakcje - powiedział.

Na koniec polityk zdradził, kiedy można się spodziewać stałych baz wojsk amerykańskich w Polsce. - Trwają negocjacje co do daty. W połowie lutego mamy kolejne spotkanie. Znany jest też termin Pentagonu, który do końca marca ma przedstawić ocenę dotyczącą projektu. Zależy nam na tym, aby Polska była bezpieczna. Nie zrezygnujemy z programu dotyczącego wzmacniania armii - podsumował.

Zobacz także: Morawiecki po forum w Davos dla WP: Polska jest postrzegana jako oaza spokoju gospodarczego

Źródło: TVP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dde4sm3

Podziel się opinią

Share
dde4sm3
dde4sm3
Więcej tematów