Trwa ładowanie...
dh9kzkw

Szef francuskiej dyplomacji: nie jesteśmy gotowi płacić na taką Europę

Francja "nie jest gotowa płacić" na kraje europejskie, które nie respektują "podstawowych zasad" Unii - ostrzegł szef francuskiej dyplomacji Jean-Yves Le Drian. Francuscy komentatorzy nie mają wątpliwości, że miał na myśli Polskę i Węgry.
Share
Jean-Yves Le Drian ostrzega Polskę i Węgry: nie jesteśmy gotowi płacić na taką Europę
Jean-Yves Le Drian ostrzega Polskę i Węgry: nie jesteśmy gotowi płacić na taką EuropęŹródło: PAP/EPA, Fot: FLORIAN WIESER
dh9kzkw

Podczas spotkania w Paryżu z francuskimi ambasadorami szef dyplomacji tego kraju Jean-Yves Le Drian potępił kraje, które nie przestrzegają "podstawowych zasad" Unii.

- Nie jesteśmy gotowi, aby płacić na taką Europę. Trzeba powiedzieć to jasno - powiedział Jean-Yves Le Drian.

dh9kzkw

- Każde państwo członkowskie może sobie wybrać przywódców, jakich chce, ale nasza wizja UE jako podstawowego kręgu sojuszy i wartości nie jest zgodna z rządami, które nie respektują fundamentalnych zasad i wcale nie czują się związane wspólnotową solidarnością - stwierdził Le Drian. - Zasadniczo mają utylitarne podejście Unii, w którym wybierają tylko to, co ich interesuje, a przede wszystkim redystrybucję pieniędzy - dodał.

Doroczna konferencja ambasadorów, to spotkanie, na którym szef MSZ informuje o najważniejszych kierunkach polityki zagranicznej Francji. Było to ostatnie tego typu wystąpienie przed przyszłorocznymi wyborami do Parlamentu Europejskiego. Ujawniło ono jednocześnie stanowisko Francji w kwestii negocjacji dotyczących nowego unijnego budżetu.

Źródło: lemonde.fr, lci.fr

dh9kzkw

Podziel się opinią

Share
dh9kzkw
dh9kzkw
Więcej tematów