Trwa ładowanie...
d1scxps

Szef Episkopatu Włoch podał datę powrotu mszy z wiernymi

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Włoch kardynał Gualtiero Bassetti podał w sobotę termin powrotu mszy świętych z wiernymi we Włoszech. Mówił też o "zbiegu okoliczności", jakim miałby być fakt, że msze z udziałem wiernych wrócą do kościoła 18 maja. To wtedy Jan Paweł II obchodziłby setne urodziny.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Włoch kardynał Gualtiero Bassetti podał w sobotę termin powrotu mszy świętych z wiernymi we Włoszech.
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Włoch kardynał Gualtiero Bassetti podał w sobotę termin powrotu mszy świętych z wiernymi we Włoszech. (PAP)
d1scxps

Rząd Giuseppe Contego zawarł porozumienie z Konferencją Episkopatu o powrocie wiernych na msze święte po tygodniach kwarantanny. W kościołach mają obowiązywać środki ochrony sanitarnej - wierni będą musieli nosić maseczki ochronne, zachowywać odpowiednią odległość. Chodzi też o ograniczenie liczby osób, które znajdują się w kościołach i unikanie skupisk. Do kościoła nie będą mogły wejść osoby z objawami przeziębienia i z temperaturą powyżej 37,5 stopni.

Msze święte z wiernymi wrócą do włoskich kościołów w połowie maja

Msze z wiernymi mają wrócić do kościołów we Włoszech 18 maja. Tę datę skomentował szef włoskiego Episkopatu. - Myślałem o zbiegu okoliczności, jakim jest to, że można będzie powrócić do mszy 18 maja, w dniu, w którym papież Jan Paweł II skończyłby sto lat. Kto wie, może on także razem z innymi świętymi udzielił nam tej łaski - powiedział cytowany przez Ansę kardynał Gualtiero Bassetti.

d1scxps

To był wielki papież, ale także wielki mistyk i może także dzięki niemu otrzymaliśmy tę łaskę - powiedział Bassetti. Podkreślił też, że dystans społeczny zachowany przez wiernych w kościołach będzie bezpieczny. I dodał, że zachęca do udziału w uroczystościach online, szczególnie osoby starsze, które mają problemy z poruszaniem się i tych, którzy nadal chcą pozostać w domu.

Zobacz też: Wyborów 10 maja nie będzie

Czytaj też: Koronawirus. Raport z frontu, dzień piąty. Po omacku

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1scxps

Podziel się opinią

Share

d1scxps

d1scxps
Więcej tematów