Trwa ładowanie...

Szef BOR Andrzej Pawlikowski mianowany na stopień generalski

• Na stopień generalski mianowani zostali także czterej komendanci wojewódzcy policji

• Wśród nich Helena Michalak - druga kobieta generał w polskiej policji

• Prezydent Duda pochwalił pracę służb podczas szczytu NATO i ŚDM

Share
Szef BOR Andrzej Pawlikowski mianowany na stopień generalskiŹródło: WP.PL, fot: Andrzej Hulimka
d2buz2i

Akt mianowania na stopień generała brygady BOR otrzymał z rąk prezydenta Andrzeja Dudy szef Biura Ochrony Rządu Andrzej Pawlikowski. Na stopnie nadinsp. policji mianowani zostali też m.in. zastępcy komendanta głównego policji - Andrzej Szymczyk, Jan Lach i Helena Michalak - druga kobieta generał w polskiej policji.

Na pierwszy stopień generalski mianowani zostali także czterej komendanci wojewódzcy policji: w Białymstoku - insp. Daniel Kołnierowicz, w Krakowie - insp. Tomasz Miłkowski, w Rzeszowie - insp. Krzysztof Pobuta i w Poznaniu - insp. Tomasz Trawiński. Wszyscy otrzymali szable od szefa MSWiA Mariusza Błaszczaka.

"Zapewnienie bezpieczeństwa obywatelom najważniejszym zadaniem"

Prezydent powiedział, że awans jest zarówno wyrazem podziękowania za dotychczasową pracę i sukcesy, jak i zobowiązaniem do dalszej pracy i doskonalenia realizacji zadań związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa państwu i obywatelom.

d2buz2i

Zaznaczył, że obecnie planowane i realizowane są ważne programy związane z codziennym bezpieczeństwem. Wskazał, że są to m.in. program wsparcia pracy dzielnicowego, program tworzenia krajowej mapy zagrożeń bezpieczeństwa i program "Razem bezpieczniej".

- Chciałbym, żebyście się państwo (skoncentrowali) na tych właśnie sprawach związanych z dobrą organizacją pracy Policji i Biura Ochrony Rządu związanej z efektywnością wykonywania tego najważniejszego zadania, jakim jest zapewnienie bezpieczeństwa, przede wszystkim bezpieczeństwa obywatelom - tam gdzie mieszkają, w ich codzienności - mówił prezydent.

Prezydent: <a href="https://wiadomosci.wp.pl/szczyt-nato-6028860116542081c">szczyt NATO</a> i ŚDM to sukces służb

Zabezpieczenie Światowych Dni Młodzieży i szczytu NATO to, w dobie wielu wyzwań, sukces służb - powiedział prezydent Andrzej Duda podczas uroczystości wręczania nominacji.

- Osiągnęliście państwo wielkie sukcesy w waszej służbie, myślę tutaj przede wszystkim o tych dwóch istotnych dla naszego państwa wydarzeniach, które miały miejsce w ciągu ostatnich miesięcy - Szczyt Sojuszu Północnoatlantyckiego i Światowe Dni Młodzieży - powiedział prezydent.

d2buz2i

Wydarzenia te, jak mówił, są istotnie związane z kwestiami bezpieczeństwa, w tym koniecznością zapewnienia bezpieczeństwa na najwyższym poziomie w niezwykle trudnych czasach, wobec różnorakich wyzwań m.in. zagrożenia terrorystycznego, na które potencjalnie Polska jest narażona.

Prezydent gratulował awansowanym, a także ich bliskim i współpracownikom. - Każdy sukces, a nominacja generalska jest bez wątpienia i sukcesem i owocem sukcesu, to kwestia wspólnego działania - powiedział.

Pawlikowski jest związany z BOR od 1995 r. W latach 1997-2001 był szefem ochrony bezpośredniej Ministra Spraw Zagranicznych, a w latach 2004-2005 pełnił funkcję szefa Wydziału Organizacji i Współpracy Międzynarodowej BOR. Był też m.in. stałym członkiem Międzyresortowego Zespołu ds. Zwalczania Terroryzmu.

27 listopada 2006 r. został szefem BOR i funkcję tę pełnił do 26 listopada 2007 r. Następnie - w latach 2009-2010 - był szefem pionu szkolenia w Centralnym Biurze Antykorupcyjnym; a od września 2015 doradcą społecznym prezydenta Andrzeja Dudy. W grudniu 2015 r. ponownie objął stanowisko szefa BOR.

d2buz2i
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2buz2i
d2buz2i
Więcej tematów