Trwa ładowanie...

Szczyt kompromitacji armii Putina. Krąży dokument ws. mobilizacji w Rosji

Rosyjskie ministerstwo obrony szykuje się do poważnego wzmocnienia szeregów armii, jednak nie ma ich w co ubrać. W sieci pojawiła się lista niezbędnych rzeczy, z którymi poborowy musi stawić się w komisji wojskowej. Na spisie figuruje, jak śmieją się internauci, "wszystko", nawet kapcie.

Share
Rosyjscy poborowi muszą iść na wojnę z własnym wyposażeniem. Na liście są nawet kapcie (1 para), naczynia, sztućce, śpiwór i piżamaRosyjscy poborowi muszą iść na wojnę z własnym wyposażeniem. Na liście są nawet kapcie (1 para), naczynia, sztućce, śpiwór i piżamaŹródło: Ministerstwo Obrony Rosji
d2o3d0t

Rosyjskie ministerstwo obrony szykuje się do poważnego wzmocnienia szeregów armii, jednak nie ma ich w co ubrać. W sieci pojawiła się lista niezbędnych rzeczy, z którymi poborowy musi stawić się w komisji wojskowej. To, jak śmieją się internauci, "wszystko".

W wyniku ogłoszonej w zeszłym tygodniu przez prezydenta Władimira Putina mobilizacji wojskowej powołanie do wojska ma dostać 300 tysięcy poborowych. Nie wszyscy młodzi mężczyźni muszą się bać, ale ci, którzy jednak będą zmuszeni pójść w kamasze, powinni się liczyć nie tylko z możliwością trafienia na front, ale też z poważnymi wydatkami związanymi z mobilizacją.

Rosjanom w wieku poborowym i ich bliskim nie jest do śmiechu. Kraj ogarnęła fala protestów i nadal rzesze uciekinierów przekraczają rosyjskie granice. Internauci z innych krajów drwią jednak z tego chaosu i histerii, jakie wywołała decyzja dyktatora. Decyzja rosyjskiego dyktatora uświadomiła dopiero milionom rodaków Putina, że w sąsiednim kraju toczy się krwawa wojna i że każdy, kto na niej się znajdzie, ryzykuje życiem.

d2o3d0t

Szczyt kompromitacji armii Putina. Krąży dokument ws. mobilizacji w Rosji

Wielkie rozbawienie wywołały nowe informacje dotyczące zasad poboru. Z udostępnianych w mediach społecznościowych dokumentów wynika, że w niektórych komisjach poborowych obowiązują wprawiające w osłupienie regulaminy.

Przyszli rosyjscy szeregowcy, muszą przed wojskową komisją uzupełnień stawić się z własnym wyposażeniem. Do obowiązków rekruta należy więc zaopatrzenie się we własnym zakresie w apteczkę, śpiwór, karimatę, buty, trampki, skarpety, slipy, nóż, kamizelkę kuloodporną, a nawet w "kamuflaż", czyli odzież maskującą w terenie działania wojska, toporek, baterie i powerbank, a nawet prowiant.

Internauci drwią więc z rosyjskiej armii. "Może jeszcze most pontonowy x1 i worek na zwłoki x1?" - dogryzają komentatorzy.

d2o3d0t

Strach przed pójściem w kamasze i wydatkami na wyposażenie odczuwać mogą Rosjanie, oprócz synów ważnych ludzi, pracowników IT, telekomunikacji, finansistów i środków masowego przekazu. Oni bowiem, jako potrzebni w cywilnych ważnych sektorach zostali zwolnieni ze służby.

Masowo opuszczają Rosję. "Część z nich niedługo wróci"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2o3d0t
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

d2o3d0t
Więcej tematów