Trwa ładowanie...
d4jjxhd

Synoptycy: nadchodzą gwałtowne burze z gradem

Po gorącym dniu czeka nas wyjątkowo burzliwa noc. Nad niemal całym krajem przejdą gwałtowne nawałnice z gradem. Drugi stopień (w trzystopniowej skali) zagrożenia burzami ogłoszono już na Opolszczyźnie. Według synoptyków załamanie pogody przyniosą chmury znad Niemiec.
Share
Synoptycy: nadchodzą gwałtowne burze z gradem
Źródło: WP.PL
d4jjxhd

Późny wieczór i noc miną pod znakiem gwałtownych burz z ulewami, gradobiciami i wichurami na Pomorzu, Dolnym Śląsku, w Wielkopolsce i Lubuskiem.

Najniebezpieczniej będzie w województwie opolskim. Tam wyładowania będą naprawdę bardzo silne. Ostrzega przed nimi Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej i Centrum Zarządzania Kryzysowego. Ostrzeżenie ma drugi stopień zagrożenia.

W czwartek nad ranem deszcz obejmie całą wschodnią połowę kraju. Podczas burz spaść może do 50 litrów deszczu na metr kwadratowy ziemi, co może spowodować podtopienia. Wraz z deszczem ma padać grad o średnicy 5 centymetrów, a wiatr osiągać w porywach 100 kilometrów na godzinę.

Burze i wiatr mogą wyrządzić szkody w drzewostanie, spowodować utrudnienia w komunikacji i uszkodzenia budynków, a także straty w uprawach rolnych i zakłócenia w pracy urządzeń elektrycznych.

Więcej w serwisie Pogoda

d4jjxhd

Podziel się opinią

Share
d4jjxhd
d4jjxhd
Więcej tematów