Trwa ładowanie...
d3nhp99

Strajk Kobiet. Na Mapach Google zobaczysz, gdzie są protesty

Strajk Kobiet objął praktycznie całą Polskę. Google Maps przygotowały mapę protestów, jakie odbywają się od 22 października po wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Są na niej także zagraniczne miasta.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Strajk Kobiet na Mapach Google
Strajk Kobiet na Mapach Google
d3nhp99

Strajk Kobiet na Google Maps

Trybunał Konstytucyjny RP zdecydował w czwartek 22 października, że przerwanie ciąży z powodu nieodwracalnej wady płodu jest niezgodne z Konstytucją. Decyzja ta pociągnęła za sobą falę protestów.

Strajk Kobiet objął już niemal całą Polskę. Protesty trwają już od kilku dni i ciągle przybierają na sile. W poniedziałek 26 października protestujący wyszli na ulice i zablokowali centra praktycznie wszystkich większych miast w kraju, ale i nie tylko. W środę 28 października strajk przybrał inną formę - kobiety nie poszły do pracy, na uczelnię, do szkoły, nie otworzyły własnych firm.

d3nhp99

Sytuacja związana ze Strajkiem Kobiet jest bardzo dynamiczna. Aby usystematyzować informację i poinformować o ewentualnych utrudnieniach, z pomocą pospieszyły Mapy Google, które zamieściły mapę Strajku Kobiet 2020.

Strajk Kobiet 2020 na Mapach Google

Mapa protestów, jakie odbywają się po ogłoszeniu wyroku Trybunału Konstytucyjnego, jest na bieżąco aktualizowana w Googlach. Są na niej informacje o protestach, które odbyły się w dniach 23-25 października, o strajku 26 października, 27 października i 28 października. Są też o dane o kolejnych zapowiedzianych działaniach. Zostało to rozróżnione kolorami.

Czego możemy dowiedzieć się o Strajku Kobiet 2020 z Google Maps?

Według zebranych na Mapach Google informacji 23-25 października protestowano w 147 miejscowościach. Strajk Kobiet w poniedziałek 26 października odbywał się 205 miejscach. We wtorek - 48. W środę 28 października kobiety strajkują już w 133 miastach.

d3nhp99

Koronawirus w Polsce. Będzie całkowity lockdown? Szef KPRM Michał Dworczyk: nie można wykluczyć żadnych scenariuszy

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3nhp99

Podziel się opinią

Share
d3nhp99
d3nhp99
Więcej tematów