Trwa ładowanie...
d3deb8t

Strajk kobiet. Małopolska kurator apeluje do rodziców i dyrektorów

Od tygodnia w całej Polsce trwają protesty po wyroku Trybunału Konstytucyjnego ws. zakazu aborcji ze względu na wady płodu. Teraz głos w sprawie zabrała Barbara Nowak - małopolska kurator, która często komentuje sprawy społeczne i polityczne.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Strajk kobiet. Barbara Nowak krytykuje Strajk Kobiet oraz przestrzega młodych przed "burdami"(Getty Images, Fot: Łukasz Krajewski)
Strajk kobiet. Barbara Nowak krytykuje Strajk Kobiet oraz przestrzega młodych przed "burdami"(Getty Images, Fot: Łukasz Krajewski) (Getty Images, Fot: Łukasz Krajewski)
d3deb8t

Małopolska kurator w oświadczeniu rozesłanym do dyrekcji szkół, a także rodziców twierdzi, że "używanie symboliki rodem z totalitaryzmu niemieckiego" przez Strajk Kobiet ma być dowodem na "brak wrażliwości historycznej, a także zerwanie kodu kulturowego w społeczeństwie polskim". Barbara Nowak zarzuca protestującym łamanie prawa podczas pandemii koronawirusa, a młodszym uczestnikom, że "obserwują zgorszenie", a czasami biorą czynny udział w "burdach".

Według kurator "skrajnie lewicowe organizacje, takie jak ruch LGBT oraz aktywiści promujący ideologię gender, pomimo zagrożeń pandemii COVID-19, zamierzają przeprowadzić indoktrynację dzieci młodzieży, promując akcję tęczowy piątek".

"Zwracam Państwu uwagę, że obecnie wiedza na temat faktu szkodliwości doktryn ideologicznych głoszonych przez te środowiska jest już powszechna. Z ostatnich doniesień z Anglii, Szwecji i Niemiec dowiadujemy się o realnych konsekwencjach wieloletniej propagandy ideologicznej. Jak wiadomo, kraje te już od dawna realizowały postulaty gender, w tym również seksualizację dzieci. Najpoważniejszy skutek, to wzrost liczby przypadków, gdy dzieci proszą o zmianę płci. Szwedzkie służby społeczne alarmują o nowej pladze urazów psychicznych wśród młodzieży oraz wzroście przemocy seksualnej wśród uczniów" - czytamy w apelu Barbary Nowak. Sama zainteresowana nie podaje także konkretnych przykładów ani odniesień do źródeł naukowych lub chociażby prasowych.

d3deb8t

Aborcja. Magdalena Sroka ujawnia: Gowin zaprezentował nasze stanowisko Kaczyńskiemu

Małopolska kurator po raz kolejny atakuje także "ideologię gender" oraz przestrzega przed wojennym nazewnictwem strajków. "Nie wolno dopuścić nam dorosłym, odpowiedzialnym za młode pokolenie do tego, aby słowo wojna stało się nową modą wśród młodzieży" - napisała Barbara Nowak. I dodała, że wyrzucenie "tęczowych piątków" ze szkół to kwestia bezpieczeństwa uczniów".

Przypomnijmy, że Barbara Nowak była w społecznym komitecie poparcia Jarosława Kaczyńskiego w wyborach prezydenckich w 2010 roku. Gdy została małopolskim kuratorem oświaty, wielokrotnie zabierała głos w politycznych sprawach. Rafała Trzaskowskiego nazwała "głównym polskim genderystą", krytykowała ekologiczną działaczkę Gretę Thunberg, apelowała do uczniów o "obronę przed islamem".

d3deb8t

Najwięcej kontrowersji wywołała swoim wpisem na Twitterze dotyczącym muzeum Auschwitz. "Zawalczmy o prawdę wśród młodych Żydów! Po pierwsze: po obozie Auschwitz powinni odprowadzać tylko polscy licencjonowani przez IPN przewodnicy!" - pisała kurator. "Dziś obca, a nie Polska narracja króluje w Auschwitz! Czas z tym skończyć?" - dodała wtedy Barbara Nowak.

Przeczytaj też: Kraków. Napisy z imionami osób LGBT na murze kuratorium. " Zaprzestańcie deprawacji dzieci"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3deb8t

Podziel się opinią

Share
d3deb8t
d3deb8t
Więcej tematów