Stanisław Piotrowicz: nie ma odwrotu od reformy wymiaru sprawiedliwości

Sejmowa komisja sprawiedliwości najprawdopodobniej na początku maja zajmie się projektem dot. Krajowej Rady Sądownictwa - poinformował jej przewodniczący Stanisław Piotrowicz (PiS). Zapewnił, że zmiany na pewno zostaną wprowadzone. - To jest sprawa oczywista - podkreślił.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Stanisław Piotrowicz: nie ma odwrotu od reformy wymiaru sprawiedliwości
(PAP)

Przypomnijmy, że prace komisji nad projektem dot. KRS miały rozpocząć się w czwartek wieczorem. Tak się jednak nie stało. Jak poinformował Piotrowicz, choć prawdopodobne, że dojdzie do tego na początku maja, decyzja ws. nowego terminu jeszcze nie zapadła. - Zastanawiamy się, kiedy przystąpimy do prac. Nie ma terminu zakreślonego przez marszałka Sejmu. (...) Nie sądzę, by prace ruszyły jeszcze w kwietniu - powiedział.

Piotrowicz tłumaczył też, dlaczego odwołano czwartkowe posiedzenie. Okazuje się, że chodziło o porę. Jak mówił przewodniczący komisji, pojawiły się opinie, że Sejm chce procedować nad projektem w nocy. - Wyciągnę z tego wnioski. Posiedzenie, na którym będzie procedowany projekt zmian w KRS, odbędzie się w południe, aby uniknąć tego rodzaju podejrzeń. Nie mamy nic do ukrycia - zadeklarował.

Jarosław Gowin o czystce w Sądzie Najwyższym

Choć termin posiedzenia uległ zmianie, tak nie stanie się z decyzją ws. reformy wymiaru sprawiedliwości. - Bo na to czekają Polacy - zaznaczył Piotrowicz. - Odwrotu od reformy nie ma. To jest sprawa oczywista - podkreślił.

Rozmowa z prezydentem

Piotrowicz odniósł się też do czwartkowego spotkania grupy posłów PiS z sejmowej komisji sprawiedliwości z prezydentem Andrzejem Dudą. - To była wymiana poglądów na różne tematy, na zmiany w wymiarze sprawiedliwości, a projekt ustawy o KRS był jednym z nich. (...) Spotkanie nie miało służyć jakiemukolwiek uzgadnianiu, ale wymianie myśli i poglądów - powiedział.

Sąd Najwyższy do reformy. PiS wymieni wszystkich prezesów i wiceprezesów

Przypomnijmy, że dyrektor Biura Prasowego Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Marek Magierowski mówił o wątpliwościach Dudy ws. projektu o KRS

Źródło: PAP

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.