Trwa ładowanie...

Stanisław Karczewski: nie będzie komisji śledczej ws. afery taśmowej

- Nie ma potrzeby powołania komisji śledczej ws. afery podsłuchowej; jest potrzeba, by sprawa taśm została wyjaśniona przez organy śledcze - powiedział w rozmowie z "Rzeczpospolitą" marszałek Senatu Stanisław Karczewski. Jego zdaniem, sprawa taśm jest wykorzystywana politycznie.

Share
Stanisław Karczewski: nie będzie komisji śledczej ws. afery taśmowej
Źródło: Agencja Gazeta, fot: Sławomir Kamiński
d3uuit6

Karczewski podkreśla, że nagrania z restauracji "Sowa i Przyjaciele" "to nie są taśmy Mateusza Morawieckiego, ale taśmy PO". - Wszyscy politycy, jacy zostali nagrani, są z PO. A przynajmniej przytłaczająca ich większość. Mateusz Morawiecki nie był wtedy politykiem, nie był premierem, nie był członkiem PiS. Mateusz Morawiecki jest strzałem w dziesiątkę PiS, jak mówi prezes Jarosław Kaczyński. To niezwykle kompetentny, pracowity człowiek - podkreślił marszałek Senatu.

Zapytany o wulgaryzmy, które padły z ust premiera na nagraniach, Karczewski odparł, że Morawiecki "użył kilku męskich słów w prywatnej rozmowie" i "nie zrobił niczego złego".

- Nie ma w jego wypowiedziach obrażania ludzi i Polski - w przeciwieństwie do taśm z politykami PO. Mateusz Morawiecki nikomu pracy nie załatwiał. Politycy PO i Nowoczesnej uczepili się tych taśm, bo sami mają dużo na sumieniu. Nie mają pomysłów, to przyczepiają się do premiera. Ciekawe, że informacje o tych nagraniach wypłynęły właśnie w trakcie kampanii. PO nie ma pomysłów na rozwiązywanie problemów Polski. Jedynym, jak dotąd, hasłem jest odsunięcie PiS od władzy - zaznaczył.

Zobacz także: Trzaskowski spotkał się z Tuskiem. Kulisy rozmowy

Marszałek Senatu odniósł się również do postulatu ruchu Kukiz'15, który domaga się utworzenia komisji śledczej ds. afery podsłuchowej. Jego zdaniem "nie ma potrzeby powołania nowej komisji równolegle z komisją VAT-owską". Karczewski twierdzi, że lider ugrupowania Paweł Kukiz usiłuje wykorzystać sprawę taśm jako "paliwo wyborcze".

- Jest natomiast potrzeba, by sprawa taśm została wyjaśniona przez organy śledcze. W interesie demokracji jest to, by politycy polscy nie byli ofiarami szantażu - wyjaśnił.

Źródło: "Rzeczpospolita"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d3uuit6

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3uuit6
d3uuit6
Więcej tematów