Stanisław Karczewski kupuje luksusowe limuzyny. A miało być "dużo skromniej"

Kancelaria Senatu ogłosiła przetarg na zakup dwóch luksusowych limuzyn. Na ich zakup przeznaczono w budżecie 280 tys. zł. Czyżby marszałek Stanisław Karczewski zapomniał, co niedawno powiedział Jarosław Kaczyński?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Marszałek Stanisław Karczewski kupuje dwie luksusowe limuzyny
Marszałek Stanisław Karczewski kupuje dwie luksusowe limuzyny (PAP, Fot: Rafał Guz)
WP

Po aferze z bajońskimi nagrodami, jakie przynawała swoim ministrom była premier Beata Szydło prezes PiS postanowił ratować sytuację. Kazał zwrócić nagrody - wpłacić je na konto Caritasu. Zapowiedział też obniżkę pensji parlamentarzystów i samorządowców. Dodał, że „społeczeństwo oczekuje skromności i wobec tego ta skromność będzie wprowadzana”. - Krótko mówiąc: będzie w tej chwili dużo, dużo skromniej. Dużo skromniej niż było dotychczas - zapowiedział prezes PiS.

Jak ta skromność wygląda w praktyce? Kancelaria Senatu ogłosiła właśnie przetarg na zakup dwóch limuzyn. Jak informuje "Fakt" cena maksymalna zakupu to 144 tys. euro, czyli około 630 tys. zł.

Aleksandra Leicht, szefowa Działu Prasowego Kancelarii Senatu, zaprzeczyła jednak, by kwota, za jaką zamierzano kupić auta była aż tak wysoka. "Na zakup dwóch samochodów przeznaczono 280 tys. zł, co jest zapisane w budżecie Kancelarii Senatu na 2018 r." - poinformowała WP.

WP

Auta, jak informuje "Fakt" mają być fabrycznie nowe, z metalizowanym lakierem, koniecznie ze skórzaną, ciemną tapicerką i przyciemnianymi z tyłu szybami. W specyfikacji znajdujemy też wymagania dotyczące przeróżnych udogodnień, a więc auta muszą być wyposażone w tempomat, specjalne lusterka z lampkami służącymi do oświetlenia przestrzeni wokół auta, reflektory biksenonowe lub w technologii LED, światła z funkcją doświetlania zakrętów oraz czujniki zmierzchu i deszczu.

WP

Limuzyny mają mieć benzynowe silniki, o mocy przynajmniej 200 koni mechanicznych, spełniające normy emisji spalin EURO 6 i „chłodzone cieczą z katalizatorem”.

Auta mają zostać dostarczone wraz z pakietami ubezpieczeń, m.in. pełnym AC, OC, Assistance 24 h, NNW oraz Zieloną Kartą, opłaconymi na rok.

Źródło: "Fakt"

WP
Polub WP Wiadomości
WP
WP