WP

Stanisław Karczewski broni Jarosława Kaczyńskiego. "To Holland ma za co przepraszać"

- Mam cytaty jej wypowiedzi dotyczących PiS, prezesa Kaczyńskiego. Są pewne granice dobrego smaku i kultury osobistej, i pani Holland wielokrotnie je przekroczyła - stwierdził Stanisław Karczewski. Marszałek Senatu bronił prezesa PiS przed zarzutami, które wysunęli wobec niego polscy reżyserzy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Stanisław Karczewski uważa, że Holland obraża jego wiarę
Stanisław Karczewski uważa, że Holland obraża jego wiarę (East News, Fot: Wojciech Strozyk)
WP

- Na miejscu prezesa absolutnie nie przepraszałbym, to Holland ma za co przepraszać - powiedział w rozmowie z Polsat News Stanisław Karczewski. Marszałek Senatu bronił wypowiedzi prezesa PiS z soboty.

- Kampania będzie rozstrzygała o tym, czy w Polsce ta równość i wolność będzie, czy też zostanie podważona. Pani Holland powiedziała kiedyś, nie tak dawno temu, te słowa, które są tak często powtarzane: żeby było, jak było. Otóż szanowni państwo, jeśli nasi przeciwnicy wygrają, będzie gorzej niż było - stwierdził na konwencji PiS Jarosław Kaczyński.

WP

Te słowa wywołały oburzenie w środowisku filmowym. Gildia Reżyserów Polskich skierowała do Kaczyńskiego obszerny list, w którym jej przedstawiciele zażądali od niego wycofania się z "manipulowania" słowami Agnieszki Holland.

Zobacz także: Kaczyński odpowiada Holland na konwencji PiS. "Jeśli przeciwnicy wygrają, będzie gorzej niż było"

Karczewski nie chce, żeby ułaskawiono Falentę

WP

Zdaniem marszałka Senatu problem nie leży w słowach Kaczyńskiego. - Mam cytaty jej wypowiedzi dotyczących PiS, prezesa Kaczyńskiego. Są pewne granice dobrego smaku i kultury osobistej, i pani Holland wielokrotnie je przekroczyła - zaznaczył.

I dodał, że nie podobają mu się określenia dotyczące katolicyzmu, które słyszał z jej strony. - Mówi, że to jest sekta - powiedział i dodał, że on "czuje się obrażony" takimi stwierdzeniami.

Marszałek Senatu zabrał również głos ws. ewentualnego ułaskawienia ukrywającego się Marka Falenty. - Odmówiłbym ułaskawienia Marka Falenty. Wymiar sprawiedliwości powinien działać, był wyrok, a on się uchyla - uznał.

WP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
WP
WP