Trwa ładowanie...

Policja wystąpiła o list gończy za Markiem Falentą

Jak dowiedział się nieoficjalnie portal Onet.pl policja wystąpiła z wnioskiem o wydanie listu gończego za Markiem Falentą. Biznesmen nie stawił się w więzieniu, aby odbyć karę za aferę podsłuchową. Ma obecnie przebywać w szpitalu psychiatrycznym.

Share
Policja wystąpiła o list gończy za Markiem Falentą
Źródło: PAP, Fot: Tomasz Gzell
d3esmtu

Marek Falenta został skazany na dwa i pół roku więzienia za udział w aferze taśmowej. 1 lutego Sąd Okręgowy w Warszawie wysłał do policji nakaz doprowadzenia biznesmena do zakładu karnego. Od 6 lutego funkcjonariusze próbują znaleźć mężczyznę.

Według informacji Radia Zet Falenta może przebywać w szpitalu psychiatrycznym. Miejsca pobytu swojego klienta nie chce zdradzić jego obrońca. - Jego stan zdrowia stale się pogarszał, nie wykluczam że może nie być świadomym tego, że został wezwany do odbycia kary - mówił adwokat biznesmena.

Jak podaje TVN24 19 stycznia do Kancelarii Premiera wpłynęło również pismo z wnioskiem o ułaskawienie Falenty. Prośbę miała złożyć córka mężczyzny.

d3esmtu

Biznesmen został skazany w związku z aferą taśmową, do której doszło w latach 2013-2014. W restauracji Sowa i Przyjaciele nagrywano czołowych polityków i urzędników. Obrońcy Falenty przez rok odwlekali odsiadkę. Mężczyzna od początku przekonywał, że jest niewinny.

Zobacz także: Ambasador USA pisała listy do polskich ministrów. Już tego nie robi

Źródło: Onet.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3esmtu

Podziel się opinią

Share
d3esmtu
d3esmtu
Więcej tematów