Trwa ładowanie...

Sprzedali mieszkańcowi Krotoszyna bezwartościowe monety za 48 tys. zł. Oszustów szuka policja

• Dwóch mężczyzn namówiło mieszkańca Krotoszyna na zakup 40 monet half penny za 48 tys. zł

• Oszuści przekonywali, że są one warte znacznie więcej, a tymczasem okazały się bezwartościowe
• Policja opublikowała zdjęcia oszustów, prosząc o kontakt osoby, które ich rozpoznają

Share
Sprzedali mieszkańcowi Krotoszyna bezwartościowe monety za 48 tys. zł. Oszustów szuka policja
Źródło: KPP w Krotoszynie
d4l5ekf

25 maja do jednego z przechodniów przy ul. Wąskiej w Krotoszynie podeszło dwóch mężczyzn, oferując mu okazyjne kupno monety half penny.

- Monetę oferowali za 1200 zł, przy czym, pokazując rzekomą wycenę od złotnika, twierdzili, iż faktyczna wartość monety to 1550 zł - relacjonuje Teresa Walkowiak z Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie.

d4l5ekf

Mężczyzna uwierzył, że ma niepowtarzalną szansę na szybkie wzbogacenie się, dlatego poszedł do banku. Tam wypłacił ze swojego konta pieniądze, które następnie przekazał oszustom na skwerku przy ul. Krótkiej. Zapłacił im w sumie 48 tys. zł za 40 monet.

Po zakończeniu transakcji jeden z oszustów oddalił się w kierunku ul. Zdunowskiej, a drugi w kierunku ul. Piastowskiej. Nabywca monet, przekonany, że zrobił świetny interes, udał się do jubilera. Dopiero tam uświadomiono go, że monety, które kupił nie mają żadnej wartości.

Pokrzywdzony zgłosił oszustwo na policję, która na podstawie jego zeznań sporządziła rysopisy przestępców.

Pierwszy z nich wyglądał na około 55 lat, miał 175 cm wzrostu, średnią budowę ciała i ciemną karnację. Mówił z akcentem wskazującym, że może być obcokrajowcem - prawdopodobnie ze wschodu. Ubrany był w ciemne spodnie, koszulę oraz marynarkę, nosił też czapkę z daszkiem. Przez ramię miał przewieszoną saszetkę zapinaną na zamki, które obrysowane były niebieskim kolorem.

d4l5ekf

Drugi oszust wyglądał na około 40 lat, miał 185 cm wzrostu i tęgą budowę ciała. Ubrany był w jasno-niebieską koszulę z długim rękawem, dżinsy i sandały. Na głowie miał czapkę typu "marynarskiego".

- Z odtworzonego monitoringu z banku wynika, że w zdarzeniu brało udział trzech sprawców - rolą trzeciego była obserwacja pokrzywdzonego w chwili wypłacania przez niego pieniędzy w banku - dodaje Teresa Walkowiak.

Ten mężczyzna ma około 50 lat, jest tęższej budowy ciała i liczy około 175 cm wzrostu. Jego cecha charakterystyczna to wąsy. Ubrany był w jasną koszulę z kołnierzykiem, jasne spodnie, ciemne sandały i kaszkiet.

Wszystkie osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje na temat zdarzenia są proszone o kontakt z jednostką policji w Krotoszynie bądź inną na terenie kraju. Kontaktować można się, dzwoniąc pod numer 62-722-88-57 lub ogólny 997. Policja zapewnia anonimowość.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d4l5ekf

Podziel się opinią

Share
d4l5ekf
d4l5ekf
Więcej tematów