Trwa ładowanie...

Spotkanie PO, PSL i Nowoczesnej ws. TK. Grzegorz Schetyna: odbędzie się w środę rano

• Jesteśmy umówieni na spotkanie z liderami partii opozycyjnych - zapowiedział szef PO • Schetyna dodał, że "ważne jest, żebyśmy ustalili płaszczyznę współpracy"
Share
Spotkanie PO, PSL i Nowoczesnej ws. TK. Grzegorz Schetyna: odbędzie się w środę rano
Źródło: PAP, Fot: Leszek Szymański
d3v2jdq

W środę rano odbędzie się spotkanie partii opozycyjnych, na którym PO, PSL i Nowoczesna będą dyskutować m.in. o tym, czy wziąć udział w spotkaniu liderów partii ws. projektu ustawy o Trybunale Konstytucyjnym autorstwa PiS - zapowiedział szef PO Grzegorz Schetyna.

Schetyna był pytany na konferencji prasowej po posiedzeniu zarządu krajowego PO, czy Platforma Obywatelska wybiera się na spotkanie liderów partii nt. projektu ustawy o Trybunale Konstytucyjnym autorstwa PiS, które organizuje marszałek Sejmu Marek Kuchciński.

- Jesteśmy umówieni na spotkanie z liderami innych partii opozycyjnych. Spotkamy się i będziemy to ustalać. Chciałbym, abyśmy zorganizowali wspólne spotkanie klubów parlamentarnych PSL, Nowoczesnej i Platformy Obywatelskiej i o tym porozmawiali - powiedział szef Platformy.

d3v2jdq

- Uważam, że bardzo ważne jest, żebyśmy ustalili płaszczyznę współpracy tutaj w opozycji parlamentarnej, jak budować wzajemne zaufanie, ale też jak prowadzić pewne wspólne projekty na poziomie parlamentu; to będzie bardzo ważne. Jestem przekonany, że wtedy będziemy gotowi do odpowiedzi na temat obecności na tym spotkaniu (zorganizowanym przez marszałka Sejmu) - powiedział Schetyna

Lider PO podziękował też KOD, Nowoczesnej, PSL, Związkowi Nauczycielstwa Polskiego, Stowarzyszeniu Inicjatywa dla Polski za uczestnictwo w sobotnim marszu. - Byliśmy razem i takie poczucie wspólnoty czujemy - mówił.

Grzegorz Schetyna o audycie: to czysta polityka

To czysta polityka - tak szef PO Grzegorz Schetyna odniósł się do zapowiedzi, że rząd Beaty Szydło przedstawi audyt dotyczący funkcjonowania rządu PO-PSL. - Wszystko, co się działo przez minione 8 lat jest oficjalne, otwarte, nie ma żadnej tajemnej wiedzy - zapewnił.

d3v2jdq

Przedstawienie wyników audytu dotyczącego wszystkich ministerstw poprzedniego rządu zapowiedziała rzeczniczka klubu PiS Beata Mazurek. Schetyna był pytany o oczekiwania wobec tego na konferencji prasowej po posiedzeniu zarządu PO.

Szef PO ocenił, że to, co zostanie zaprezentowane "nic z audytem nie ma wspólnego", ponieważ prawdziwego audytu dokonują zawsze "niezależni kontrolerzy".

- Trudno sobie wyobrazić, żeby to było coś poważnego, coś budującego rzeczywiście prawdziwą ocenę naszych aktywności tych dwóch kadencji - przekonywał.

Jak dodał, ze strony przygotowanego przez nowy rząd dokumentu spodziewa się "raczej tworzenia atmosfery jakichś niedopowiedzeń, że coś działo się przez te 8 lat, o czym (...) nie wiemy". Tak naprawdę - zapewnił Schetyna - "wszystko jest tu oficjalne, wszystko jest otwarte, nie ma żadnej tajemnej wiedzy".

d3v2jdq

Szef PO zapowiedział, że jego ugrupowanie będzie gotowe do odpowiedzi "na wszystkie, nawet te najbardziej absurdalne pytania" dotyczące okresu jego rządów.

- Moim zdaniem to jest niezdarna odpowiedź, przygotowana wcześniej, ale niezdarna odpowiedź na marsz opozycji 7 maja. Widzę, że w ogóle jest dosyć duże zdenerwowanie po stronie polityków PiS - ocenił.

- To jest czysta polityka, to nie służy podsumowaniu czy wyciągnięciu wniosków, a bardziej uderzeniu politycznemu - dodał.

Przygotowanie rządowego audytu otwarcia premier Szydło zapowiedziała po raz pierwszy w swoim listopadowym expose. Upublicznienie wyników audytu było zapowiadane na marzec.

d3v2jdq

Podziel się opinią

Share
d3v2jdq
d3v2jdq
Więcej tematów