Trwa ładowanie...
d1p58ne

Sopot. Władze ostrzegają przed klubami go-go. Jacek Karnowski: nie chcemy ich w mieście

Władze Sopotu wystawiły na ulicach miast kubiki z ostrzeżeniami. Informują na nich o niebezpieczeństwach wynikających z wizyt w klubach go-go. - Nie chcemy, by były one reklamą ruchu turystycznego w Polsce - mówi prezydent miasta Jacek Karnowski.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sopot. Miasto i prezydent Jacek Karnowski wypowiadają wojnę klubom go-go
Sopot. Miasto i prezydent Jacek Karnowski wypowiadają wojnę klubom go-go (East News, Fot: Karolina Misztal)
d1p58ne

Na terenie Sopotu pojawiły się w czwartek cztery kubiki z ostrzeżeniami o niebezpieczeństwach wynikających z odwiedzania klubów go-go. Znajdują się tuż obok takich lokali nocnych. To część miejskiej kampanii. Komunikaty są umieszczone w języku polskim i angielskim - podaje portal sopot.pl.

Na planszach widnieją fragmenty artykułów ze skandynawskiej i brytyjskiej prasy oraz portali internetowych. Widać na nich również informację o tym, jak w zeszłym roku jeden z klientów zgłosił możliwość popełnienia przestępstwa. Wystawiono mu rachunek na 128 tys. zł. Łącznie takie zawiadomienia w 2019 roku złożyły 34 osoby. Prezydent Sopotu mówi o wojnie informacyjnej i wzywa służby państwowe do wspólnej walki.

Przeczytaj: Tragedia w Mieleszynie koło Gniezna. 16-latek zmarł na dyskotece

d1p58ne

Godzinę po tym, jak kubiki trafiły na ulice, jeden z pracowników klubów próbował usunąć tablicę. Zauważył to operator miejskiego monitoringu. Mężczyzna został ujęty w trakcie demontażu planszy na gorącym uczynku. - Widać bardzo zabolała ich prawda, która jest tutaj napisana - komentuje Jacek Karnowski. Miasto przygotowało również ulotki, które będą rozdawane turystom.

- Mieszkańcy Sopotu i turyści, wszyscy mają prawo do uczciwego traktowania w każdym lokalu w mieście. Nie chcemy klubów go-go, nie chcemy by były one wśród turystów zagranicznych reklamą ruchu turystycznego w Polsce. Kubiki są ostrzeżeniem, aby mieszkańcy i turyści zastanowili się nad tym, gdzie wchodzą i przez kogo są obsługiwani - dodaje Karnowski.

Przeczytaj również: KRS wydało pół miliona złotych na noclegi w luksusowym hotelu

Zobacz też: Środkowy palec to nie pierwszy "wybryk" Lichockiej. "Liczyłam, że się opamięta"

Źródło: sopot.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1p58ne

Podziel się opinią

Share

d1p58ne

d1p58ne
Więcej tematów