Trwa ładowanie...
d2i2l7q

KRS wydało pół miliona złotych na noclegi w luksusowym hotelu

485 tysięcy złotych – tyle Krajowa Rada Sądownictwa zapłaciła za noclegi w luksusowym hotelu Mercure Grand w Warszawie. Koszt jednego noclegu to 379 zł, a umowa obowiązuje od września ub. roku do września 2020 r. Z hotelowych luksusów mogą korzystać członkowie Krajowej Rady Sądownictwa i "inne osoby wskazane przez Radę”.
Share
KRS wydało pół miliona złotych na noclegi w luksusowym hotelu
Źródło: East News, Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER
d2i2l7q

Przetarg na usługi hotelarskie KRS rozstrzygnął jeszcze w ubiegłym roku. W postępowaniu wystartowały cztery firmy. Oferta hotelu Mercure Grand w Warszawie dostała od komisji przetargowej najwięcej punktów.

    https://mercure-grand.hotel-warsaw.net/pl
Źródło: https://mercure-grand.hotel-warsaw.net/pl, Fot: https://mercure-grand.hotel-warsaw.net/pl

- Postępowanie zostało przeprowadzone w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania Rady w tym zabezpieczenia świadczenia usług hotelarskich dla członków Rady w związku z ich udziałem w posiedzeniach oraz pracach Rady odbywających się w Warszawie – informuje Wirtualną Polskę szef Biura KRS Tomasz Chrabski. Umowa została zawarta na 12 miesięcy od 19 września 2019 do 18 września 2020 r.

d2i2l7q

W hotelu Grand członkowie KRS i zaproszeni goście mają do dyspozycji komfortowe pokoje, śniadanie w cenie noclegu, saunę oraz centrum fitness. W obiekcie jest również kasyno, spa i klub nocny. Koszt jednego noclegu wyliczono na 379 zł.

Zobacz też: Joanna Mucha o zamieszaniu wokół sędziego Juszczyszyna i list poparcia członków KRS: to idiotyczne!

Z usług hotelowych mogą korzystać nie tylko członkowie KRS, ale również "osoby wskazane przez Radę”. Kto dokładnie? – Zaproszeni goście przybywający na konferencję, wizyty i spotkania oraz Zastępcy Rzecznika Dyscyplinarnego Sądów Powszechnych, Rzecznik Dyscyplinarny Sądów Wojskowych i jego zastępca – informuje WP szef Biura KRS Tomasz Chrabski.

    https://mercure-grand.hotel-warsaw.net/pl/
Źródło: https://mercure-grand.hotel-warsaw.net/pl/, Fot: https://mercure-grand.hotel-warsaw.net/pl/

Z informacji przekazanych przez szefa Biura KRS wynika, że definicja kręgu osób mogących skorzystać z noclegu jest bardzo szeroka. Z ilu noclegów w czterogwiazdkowym hotelu do tej pory skorzystali członkowie Krajowej Rady Sądownictwa, a z ilu tzw. zaproszeni goście – tego nie wiadomo.

d2i2l7q

Wiadomo natomiast, że Krajowa Rada Sądownictwa fundowała hotelowe noclegi już wcześniej. W 2018 roku na usługi hotelarskie KRS wydała 317 625 zł, a rok później 421 232 zł. Zamówienie realizował również Hotel Mercure Grand, który świadczy usługi hotelarskie dla KRS nieprzerwanie od 2013 roku.

Przypomnijmy, Krajowa Rada Sądownictwa składa się z 25 członków. Sprawdziliśmy, kto jest spoza Warszawy i może mieć do dyspozycji noclegi w hotelu Grand. Z 25-osobowej Rady, to ok. 12-13 osób. M.in. szef KRS Leszek Mazur, który jest sędzią sądu okręgowego w Częstochowie; dobra znajoma ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro: Dagmara Pawełczyk–Woicka, która jest sędzią w Krakowie; Jarosław Dudzicz - sędzia Sądu Rejonowego w Słubicach, Grzegorz Furmankiewicz - sędzia Sądu Okręgowego w Krośnie, a także Maciej Nawacki - prezes Sądu Rejonowego w Olsztynie.

Z noclegów w hotelu - według informacji KRS - może korzystać również Zastępca Rzecznika Dyscyplinarnego Sądów Powszechnych Przemysław Radzik.

    https://mercure-grand.hotel-warsaw.net/pl
Źródło: https://mercure-grand.hotel-warsaw.net/pl, Fot: https://mercure-grand.hotel-warsaw.net/pl

Sprawdziliśmy również, ile było posiedzeń KRS od momentu podpisania umowy, czyli od 19 września 2019 r. Według informacji ze strony Rady, były to: 2 dni we wrześniu, 8 dni w październiku, 8 dni w listopadzie, 4 dni w grudniu, 8 dni w styczniu. Łącznie 30 dni. Według naszych obliczeń, na noclegi dla członków KRS wydano do tej pory ok. 130-150 tys. zł. Do wydania pozostało jeszcze ok. 300 tys. zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2i2l7q

Podziel się opinią

Share
d2i2l7q
d2i2l7q
Więcej tematów