Trwa ładowanie...
d4cyh8p

SOP straciło jedną trzecią kierowców. Nowa jednostka się rozpada

Według "Gazety Wyborczej" wypowiedzenie złożyło aż 15 z ok. 50 kierowców wyspecjalizowanych w kierowaniu pojazdami wożącymi najważniejsze osoby w państwie. Tych, którzy zastanawiają się nad odejściem, Służba Ochrony Państwa próbuje przekonać obietnicą podwyżki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Służba Ochrony Państwa zastąpiła Biuro Ochrony Rządu
Służba Ochrony Państwa zastąpiła Biuro Ochrony Rządu (PAP, Fot: Tomasz Gzell)
d4cyh8p

SOP obiecuje dodatek (ok. 700 zł brutto) tym, którzy mimo wysługi lat zdecydują się pracować dalej. Każdy z funkcjonariuszy miałby otrzymać 542 zł podwyżki, wylicza "Wyborcza".

Od jesieni 2017 r. jednostka prowadzi nabór, póki co jednak zmaga się z licznymi odejściami pracowników. Już jedna trzecia osób z grupy najlepiej wykwalifikowanych kierowców złożyła wypowiedzenie.

d4cyh8p

SOP zastąpiło Biuro Ochrony Rządu (BOR). Zajmuje się ochroną najważniejszych osób w państwie i zagranicznych delegacji (w tym rozpoznawaniem i zapobieganiem skierowanym przeciw nim przestępstwom). Do jej obowiązków należy również ochrona kluczowych obiektów dla funkcjonowania państwa.

Wszyscy funkcjonariusze pełniący służbę w Biurze Ochrony Rządu w dniu wejścia w życie ustawy o Służbie Ochrony Państwa stali się z mocy prawa funkcjonariuszami SOP.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: Wyborcza

d4cyh8p

Podziel się opinią

Share

d4cyh8p

d4cyh8p
Więcej tematów