Trwa ładowanie...
podwyżki

SOP straciło jedną trzecią kierowców. Nowa jednostka się rozpada

Według "Gazety Wyborczej" wypowiedzenie złożyło aż 15 z ok. 50 kierowców wyspecjalizowanych w kierowaniu pojazdami wożącymi najważniejsze osoby w państwie. Tych, którzy zastanawiają się nad odejściem, Służba Ochrony Państwa próbuje przekonać obietnicą podwyżki.

Share
SOP straciło jedną trzecią kierowców. Nowa jednostka się rozpada
Źródło: PAP, Fot: Tomasz Gzell
dt9kwsf

SOP obiecuje dodatek (ok. 700 zł brutto) tym, którzy mimo wysługi lat zdecydują się pracować dalej. Każdy z funkcjonariuszy miałby otrzymać 542 zł podwyżki, wylicza "Wyborcza".

Od jesieni 2017 r. jednostka prowadzi nabór, póki co jednak zmaga się z licznymi odejściami pracowników. Już jedna trzecia osób z grupy najlepiej wykwalifikowanych kierowców złożyła wypowiedzenie.

dt9kwsf

SOP zastąpiło Biuro Ochrony Rządu (BOR). Zajmuje się ochroną najważniejszych osób w państwie i zagranicznych delegacji (w tym rozpoznawaniem i zapobieganiem skierowanym przeciw nim przestępstwom). Do jej obowiązków należy również ochrona kluczowych obiektów dla funkcjonowania państwa.

Wszyscy funkcjonariusze pełniący służbę w Biurze Ochrony Rządu w dniu wejścia w życie ustawy o Służbie Ochrony Państwa stali się z mocy prawa funkcjonariuszami SOP.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: Wyborcza

dt9kwsf

Podziel się opinią

Share
dt9kwsf
dt9kwsf
Więcej tematów