Trwa ładowanie...
d376jry

Sondaż: spada zaufanie do Andrzeja Dudy. Rośnie dla Beaty Szydło

W pierwszej trójce badania zaufania do polityków plasują się sami przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości. Jednak to lider PSL skupia wokół siebie najmniej negatywnych emocji spośród polityków w Sejmie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rośnie poziom zaufania do Beaty Szydło
Rośnie poziom zaufania do Beaty Szydło (Agencja Gazeta)
d376jry

W sondażu IBRiS dla onet.pl największym zaufaniem cieszy się Andrzej Duda, któremu ufa 47,7 proc. ankietowanych i w porównaniu z poprzednim sondażem jest to spadek o 3,5 pkt. proc. Natomiast 38,2 proc. badanych prezydentowi nie ufa i jest to wzrost o 3,4 proc.

Na drugim miejscu sondażu zaufania znalazł się wicepremier Mateusz Morawiecki, któremu ufa 35,2 proc. Polaków, a 38,2 proc. jest przeciwnego zdania. Dużym zaufaniem cieszy się też Beata Szydło. Wierzy jej 33,9 proc. ankietowanych i jest to wzrost o 3,2 pkt. proc. Natomiast 55,2 proc. badanych nie ufa premier.

Tuż za szefową rządu znajduje się przewodniczący PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, któremu ufa 31,3 proc. ankietowanych. Lider ludowców jest też politykiem, który wzbudza najmniej nieufności (27,7 proc.)

d376jry

Zobacz też: Jacek Żakowski apeluje. "Opanujcie się, bo zaraz możemy być częścią Imperium Rosyjskiego"

Wśród polityków, którym nie ufają Polacy liderem jest szef MON Antoni Macierewicz. Nie wierzy mu 73 proc. badanych. Na drugim miejscu znalazł się przewodniczący PO Grzegorz Schetyna, któremu nie ufa 60,3 proc. ankietowanych. Na trzecim miejscu znalazł się Jarosław Kaczyński. Do prezesa PiS nie ma zaufania 57,1 proc. badanych.

d376jry

Podziel się opinią

Share

d376jry

d376jry
Więcej tematów