Trwa ładowanie...

Sondaż. Polacy zabrali głos ws. wieku emerytalnego polityków

W polskim społeczeństwie trwa dyskusja na temat wieku emerytalnego. Kwestia dotyczy również polityków. O zdanie w tej sprawie respondentów postanowiła zapytać "Rzeczpospolita". Okazuje się, że Polacy chcieliby, aby politycy kończyli karierę zawodową w podobnym wieku, co pozostali obywatele.

Share
Sondaż. Polacy zabrali głos ws. wieku emerytalnego polityków
Źródło: PAP, fot: Tomasz Gzell
d4mv1yk

Ponad 38 proc. respondentów w badaniu SW Research dla "Rzeczpospolitej" uznało, że politycy powinni przechodzić na emeryturę w wieku 65 lat. Niespełna 22 proc. badanych uważa, że odpowiednią barierą wiekową dla polityków jest 60. rok życia. Co ósmy badany stwierdził, że wiek emerytalny w polityce nie jest potrzebny.

Prawie 11 proc. biorących udział w badaniu optuje za tym, by politycy rozpoczynali emeryturę w wieku 70 lat, a nieco ponad 6 proc. uważa, że odpowiednią barierą jest 75 rok życia.

WP.PL
Źródło: WP.PL

W lipcowym sondażu SW Research większość respondentów (aż 59 proc.) uznała, że należy wygasić mandaty i przenieść w stan spoczynku parlamentarzystów, którzy przekroczyli 65. rok życia. W najnowszym badaniu ten odsetek spadł o 21 proc.

d4mv1yk

Źródło: rp.pl

Zobacz także: PiS toczy bój z ludowcami. "To marsz ku końcówce PSL"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4mv1yk

Podziel się opinią

Share
d4mv1yk
d4mv1yk
Więcej tematów