Trwa ładowanie...
d3qy1z0

Sondaż. Polacy zabrali głos ws. wieku emerytalnego polityków

W polskim społeczeństwie trwa dyskusja na temat wieku emerytalnego. Kwestia dotyczy również polityków. O zdanie w tej sprawie respondentów postanowiła zapytać "Rzeczpospolita". Okazuje się, że Polacy chcieliby, aby politycy kończyli karierę zawodową w podobnym wieku, co pozostali obywatele.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Polacy są za wprowadzeniem wieku emerytalnego dla polityków
Polacy są za wprowadzeniem wieku emerytalnego dla polityków (PAP, Fot: Tomasz Gzell)
d3qy1z0

Ponad 38 proc. respondentów w badaniu SW Research dla "Rzeczpospolitej" uznało, że politycy powinni przechodzić na emeryturę w wieku 65 lat. Niespełna 22 proc. badanych uważa, że odpowiednią barierą wiekową dla polityków jest 60. rok życia. Co ósmy badany stwierdził, że wiek emerytalny w polityce nie jest potrzebny.

Prawie 11 proc. biorących udział w badaniu optuje za tym, by politycy rozpoczynali emeryturę w wieku 70 lat, a nieco ponad 6 proc. uważa, że odpowiednią barierą jest 75 rok życia.

WP.PL
Podziel się

W lipcowym sondażu SW Research większość respondentów (aż 59 proc.) uznała, że należy wygasić mandaty i przenieść w stan spoczynku parlamentarzystów, którzy przekroczyli 65. rok życia. W najnowszym badaniu ten odsetek spadł o 21 proc.

d3qy1z0

Źródło: rp.pl

Zobacz także: PiS toczy bój z ludowcami. "To marsz ku końcówce PSL"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3qy1z0

Podziel się opinią

Share

d3qy1z0

d3qy1z0
Więcej tematów