Trwa ładowanie...

Sondaż: Andrzej Duda traci zaufanie wyborców. Tomasz Grodzki - zyskuje

Prezydent Andrzej Duda wciąż cieszy się najwyższym zaufaniem Polaków - wynika z najnowszego sondażu. Jednak w porównaniu do badania sprzed miesiąca jego wynik jest aż o 5,1 pkt procentowego gorszy. Więcej Polaków mu nie ufa, niż ufa.

Sondaż: Andrzej Duda traci zaufanie wyborców. Tomasz Grodzki - zyskujeŹródło: PAP, fot: Piotr Nowak
d41i6xc
d41i6xc

Z sondażu IBRiS dla Onetu wynika, że prezydentowi Dudzie ufa 41,6 proc. badanych. Brak zaufania deklaruje jednak już 43,6 proc. respondentów.

Na drugim miejscu w rankingu znalazł się Mateusz Morawiecki. Ufa mu 40 proc. badanych (spadek o 3,3 proc.), nie ufa - 39,8 proc.

Na trzecim miejscu uplasowała się Małgorzata Kidawa-Błońska z PO. Zaufanie do niej deklaruje 34,7 proc. Polaków (spadek o 1,2 pkt proc.).

Donald Tusk znalazł się w rankingu zaufania na czwartej pozycji, wyprzedzając w tym miesiącu lidera PiS Jarosława Kaczyńskiego. Ufa mu 33,6 proc. badanych (wzrost o 2,2 pkt proc.). W porównaniu do grudnia odsetek osób, które nie ufają byłemu premierowi i byłemu szefowi Rady Europejskiej spadł o 5, 3 pkt proc.

d41i6xc

Miejsce piąte zajmuje Jarosław Kaczyński - ufa mu 33 proc. badanych (spadek o 1,2 pkt proc.), nie ufa 54,7 proc.

Kolejne miejsca w rankingu zajmują: Władysław Kosiniak-Kamysz - ufa mu 31,9 proc. badanych (spadek o 0,3 pkt proc.), Jarosław Gowin - 26,2 proc., Zbigniew Ziobro - 25,1 proc., Robert Biedroń - 25 proc. i Adrian Zandberg - 23,4 proc.

Tomasz Grodzki zyskuje zaufanie Polaków

Marszałek Sejmu Tomasz Grodzki zanotował w styczniu najwyższy wzrost zaufania. W grudniu ufało mu 13,2 proc. ankietowanych, w styczniu już 23,3 proc.

Kandydatowi na prezydenta Szymonowi Hołowni ufa 21,4 proc. (wzrost o 1,2 pkt proc.). Jednak, co ciekawe od grudnia wzrósł znacząco odsetek osób, które deklarują nieufność wobec dziennikarza. W grudniu było to 13,4 proc. badanych, w styczniu już 27 proc.

Hołownia jest jednak nadal postacią, która może pochwalić się jednym z najniższych wskaźników nieufności. Jednemu z liderów Konfederacji Januszowi Korwin-Mikkemu nie ufa 71,1 proc. ankietowanych, Grzegorzowi Schetynie - 61,9 proc., Jarosławowi Kaczyńskiemu - 54,7 proc.

Źródło: onet.pl

d41i6xc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d41i6xc
Więcej tematów