Trwa ładowanie...

Sobecka broni Rydzyka ws. "konwoju wstydu". Złożyła wniosek w prokuraturze

Posłanka PiS złożyła wniosek o ściganie z urzędu członków PO odpowiedzialnych za umieszczenie billboardu z wizerunkiem o. Tadeusza Rydzyka w tzw. konwoju wstydu. Sobecka napisała także oświadczenie, w którym komentuje całą sprawę.

Sobecka broni Rydzyka ws. "konwoju wstydu". Złożyła wniosek w prokuraturzeŹródło: PAP, fot: Tytus Żmijewski
diw3mm3
diw3mm3

Politycy Platformy Obywatelskiej umieścili wizerunek o. Tadeusza Rydzyka na ruchomym billboardzie, na którym napisano: „Tadeusz Rydzyk wziął 94 mln zł dotacji. Wstyd, oddajcie kasę”. Oprócz wpływowego redemptorysty w "konwoju wstydu" znalazły się także podobizny ministrów z obozu Zjednoczonej Prawicy, którzy otrzymali w sumie 2,1 mln złotych nagród od premier Beaty Szydło.

- W związku z działaniami, jakie zostały podjęte na terenie Torunia i całej Polski polegającymi na umieszczeniu wizerunku dyrektora katolickiej rozgłośni na ruchomym billboardzie insynuując, że o. Tadeusz Rydzyk CSsR wziął 94 min zł z państwowych dotacji stanowczo protestuję przeciwko tym oszczerczym działaniom - czytamy. Posłanka skierowała wniosek w tej sprawie do Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobry.

W czwartek Anna Sobecka stwierdziła również, że użyty na billboardzie zwrot sugeruje, iż o. Rydzyk posiada wielkie środki finansowe na prywatnym koncie. Jak podkreśla posłanka PiS, instytucje którymi kieruje duchowny stanowią własność Prowincji Warszawskiej Ojców Redemptorystów.

sobecka.pl
Źródło: sobecka.pl

Źródło: radiomaryja.pl/radiopik.pl

Zobacz także: Borys Budka: nagroda należy się każdemu politykowi

diw3mm3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
diw3mm3
Więcej tematów