Trwa ładowanie...

SMS z zaproszeniem na mszę

Księża znaleźli nowy sposób, by zachęcić
wiernych do uczestnictwa w niedzielnych nabożeństwach.
Zaproszenia na mszę wysyłane są do parafian na komórki - ujawnia
"Metro".

SMS z zaproszeniem na mszęŹródło: AFP
dso4hfs
dso4hfs

Dane Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego są alarmujące. Mimo że aż 94%. Polaków uważa się za katolików, to z roku na rok coraz mniej chodzi do kościoła! W zeszłym roku na niedzielne msze uczęszczało zaledwie 45% wiernych. Księża próbują temu zaradzić, transmitując msze przez Internet, wydając specjalne modlitewniki czy pisząc internetowe blogi.

Najnowszy pomysł to wysyłanie wiernym SMS-ów przypominających o nabożeństwach i świętach kościelnych. Czy dobry, sprawdzi parafia św. Michała w Ostrowcu Świętokrzyskim. Wiadomości na komórki wysyłać będzie system komputerowy. Jednorazowo wyśle do 2 tys. sms-ów. Pierwsze roześlemy tuż przed Wszystkimi Świętymi. Przypomnimy o godzinach mszy na cmentarzach- mówi ks. Paweł Anioł, tamtejszy wikariusz.

Wierni będą dostawać także na komórki tzw. Myśli Tygodnia, krótkie sentencje, cytaty filozofów mające zachęcić do zadumy, życzenia świąteczne, a nawet imieninowe i urodzinowe. Chodzi o to, by wierni odczuli bliskość ze wspólnotą. Chcemy pokazać, że o każdym pamiętamy - dodaje ks. Anioł. Ksiądz zastrzega, że będzie wysyłać SMS-y tylko tym, którzy się na to zgodzą.

Jeśli pomysł się przyjmie w diecezji sandomierskiej, będzie wdrażany w kolejnych regionach Polski. Czy jednak SMS-y mają szanse skłonić wiernych, by chodzili do Kościoła? Zdaniem specjalistów od marketingu nie można liczyć, że od razu zwiększy się frekwencja na mszach, ale w długim terminie więzi wiernych z parafią mogą się pogłębić. (PAP)

dso4hfs
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dso4hfs
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj