Trwa ładowanie...

Słowacja nie chce imigrantów z Bliskiego Wschodu

Władze Słowacji są przeciwne propozycjom Komisji Europejskiej dotyczących obowiązkowego przyjmowania imigrantów przez kraje członkowskie Unii. Mówił o tym w Bratysławie, w kuluarach 10. Global Security Forum minister spraw wewnętrznych tego kraju Robert Kalinak. Wczoraj w stolicy Słowacji doszło do gwałtownych starć pomiędzy przeciwnikami unijnej propozycji i zwolennikami przyjmowania imigrantów.

Słowacja nie chce imigrantów z Bliskiego WschoduŹródło: AFP, fot: Vladimir Simicek
d3zhzbu

Zgodnie z propozycją Komisji Europejskiej na Słowację miałoby trafić około 800 imigrantów z Bliskiego Wschodu. Komentując w rozmowie z Polskim Radiem ten projekt, minister spraw wewnętrznych Słowacji, Robert Kalinak, mówił, że jego kraj jest przeciwny tej propozycji, którą próbuje przyjąć Komisja Europejska.

Jego zdaniem rozwiązanie problemu imigracji w ten sposób jest wielkim błędem. Rozmówca Polskiego Radia podkreślił, iż kraje Grupy Wyszehradzkiej mają własne programy przyjmowania imigrantów, zgodnie z którymi będą oni mogli integrować się z miejscowymi społeczeństwami.

d3zhzbu

Według niego proces ten nie może być jednak sterowany odgórnie z Brukseli, a każde państwo powinno dobrowolnie przyjmować taka liczbę uchodźców, której może zapewnić warunki integracji z lokalnymi społecznościami.

Kalinak pozytywnie ocenił polską propozycję przyjmowania chrześcijan z Bliskiego Wschodu, ponieważ jego zdaniem, ludzie ci będą mogli lepiej zakorzenić się w nowym środowisku.

Dla jednej piątej Słowaków napływ imigrantów do Europy jest w ostatnim okresie najbardziej istotnym tematem w kwestiach międzynarodowych.

Zobacz także - Dryfujący statek z imigrantami przechwycony:

d3zhzbu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3zhzbu
Więcej tematów