Trwa ładowanie...
d85017l

Sławomir Nowak kontra zima. Zobaczcie, jak opanował język ukraiński

Orkan Fryderyka przeszedł przez Polskę i teraz paraliżuje Ukrainę. O rozwagę do kierowców w tym kraju zaapelował na Twitterze sam szef Ukravtodoru (to taka tamtejsza GDDKiA), czyli Sławomir Nowak.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nowak podczas akcji "Zima 2018" na Ukrainie
Nowak podczas akcji "Zima 2018" na Ukrainie (https://twitter.com/Ukravtodor_Gov)
d85017l

Film udostępniono na oficjalnym koncie drogowej agencji. W związku z nadzwyczajną sytuacją pogodową na drogach były polityk PO prosi m.in. kierowców o odłożenie podróży, jeśli to możliwe.

"Uważajcie na siebie" - apeluje w języku ukraińskim były minister transportu w rządzie Donalda Tuska.

Agencja pokazuje również zdjęcia swojego szefa, który uczestniczy w odprawie służb drogowych, a nawet wysyła pługi na trasy.

twitter.com/Ukravtodor_Gov

Sławomir Nowak został szefem Państwowej Agencji Dróg Ukrainy (Ukrawtodor) w październiku 2016 r. Na to stanowisko powołał go Gabinet Ministrów Ukrainy.

d85017l

Nowak nie jest jedynym Polakiem, który jest szefem ważnej państwowej spółki na Ukrainie. Ukrtranshazem - firmą, która transportuje przez Ukrainę rosyjski gaz do Europy jest Paweł Stańczak (wcześniej pracował w PGNiG). Wiosna 2016 roku szefem ukraińskich kolei został Wojciech Balczun, były prezes PKP Cargo, ale zrezygnował w ubiegłym roku z funkcji, sugerując, że obawia się o swoje bezpieczeństwo.

d85017l

Podziel się opinią

Share

d85017l

d85017l
Więcej tematów