Trwa ładowanie...

Sławomir Nowak. Adwokat: Zatrzymanie mogło być celowo opóźniane

Sławomir Nowak aresztowany. Jego adwokat przekonuje, że zatrzymanie byłego ministra mogło być celowo opóźniane.
Share
Sławomir Nowak aresztowany. Zatrzymanie mogło być celowo opóźniane
Sławomir Nowak aresztowany. Zatrzymanie mogło być celowo opóźnianeŹródło: PAP
d202vkg

Sławomir Nowak aresztowany. Zatrzymanie mogło być celowo opóźniane

Pełnomocnik Sławomira Nowaka mec. Antoni Kania-Sieniawski poddaje w wątpliwość zbieżność dat, jaka nastąpiła przy sprawie byłego ministra. W rozmowie z RMF FM adwokat stwierdził, że cały proces zatrzymania aresztowanego w środę polityka mógł być celowo opóźniany.

Obrońca byłego ministra transportu twierdzi, że późniejsze zatrzymanie jego klienta mogło zadziałać na korzyść ubiegającego się o reelekcję Andrzeja Dudy. Jako jeden z powodów decyzji wymienia też obawę, że przy zmianie prezydenta mogłoby dojść do ułaskawienia podejrzanych w sprawie.

d202vkg

Sławomir Nowak aresztowany. Jakie zarzuty?

Decyzją warszawskiego sądu w areszcie spędzi on trzy miesiące, podobnie jak zatrzymany razem z nim Jacek P. Główne zarzuty, jakie prokuratura kieruje wobec Nowaka dotyczą korupcji, kierowania grupą przestępczą i prania brudnych pieniędzy. Toczące się przeciwko niemu śledztwa trwają w Polsce i na Ukrainie.

Sławomir Nowak zatrzymany. To efekt międzynarodowego śledztwa

Przedstawiciele ukraińskiego Narodowego Biura Antykorupcyjnego (NABU) poinformowali w poniedziałek, że podczas śledztwa badane są przetargi na kwotę ponad 200 mln euro. Sławomir Nowak miał przyjmować korzyści majątkowe za zlecenia budowy dróg. Nowak został zatrzymany przez Centralne Biuro Antykorupcyjne w poniedziałkowy poranek.

d202vkg

Narodowe Biuro Antykorupcyjne Ukrainy prowadzi rewizje w Kijowie, Lwowie i w Polsce. Śledztwo dotyczy podejrzenia działań korupcyjnych oraz udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Służby przeszukują m.in. biura Ukrawtodoru, na którego czele stał Sławomir Nowak od 2016 roku. Były minister miał być członkiem grupy przestępczej.

Sławomir Nowak w latach 2016-2019 kierował Ukrawtodorem. Za jego kadencji udało się wyremontować 6,8 tys. km dróg krajowych i lokalnych na Ukrainie. Wprowadzono również fundamentalne reformy w branży drogowej oraz system zarządzania.

Zobacz też: Premier nie przyjmie rezygnacji szefa MSZ? Jarosław Gowin ma wątpliwości

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d202vkg

Podziel się opinią

Share
d202vkg
d202vkg
Więcej tematów