Trwa ładowanie...
d3y50mb

Śląskie. Koronawirus. Kolejne szpitale wstrzymują przyjęcia

Szpital Miejski w Sosnowcu czasowo wstrzymał przyjęcia na Oddział Ginekologiczno-Położniczy. Kilka osób jest zarażonych koronawirusem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sosnowiecki szpital dołączył do placówek, które wstrzymały przyjęcia pacjentów.
Sosnowiecki szpital dołączył do placówek, które wstrzymały przyjęcia pacjentów. (Szpital Miejski w Sosnowcu, Fot: Szpital Miejski w Sosnowcu)
d3y50mb

Dyrekcja placówki poinformowała, że ze względu na konieczność odbycia kwarantanny przez kilka osób, zmniejszyła się liczba kadry medycznej Oddziału Ginekologiczno-Położniczego. W związku z tym placówka musi chwilowo wstrzymać przyjęcia.

- O powrocie do pełnego funkcjonowania Oddziału w poinformujemy, jak tylko będzie to możliwe. Wszystkie Pacjentki, które obecnie przebywają na oddziale, są otoczone troskliwą opieką z uwzględnieniem najwyższych standardów bezpieczeństwa. Jak Panie pamiętają, z myślą o przyszłych Mamach zorganizowaliśmy już kilka miesięcy temu osobne, odizolowane od reszty szpitala wejście. Wierzymy, że już niebawem będziemy w nim witać kolejne Pacjentki - przekazały władze szpitala.

Zamknięte oddziały

d3y50mb

Na podobny krok zdecydowały się też dyrekcja bielskiego szpitala pediatrycznego, oraz Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii w Bystrej koło Bielska-Białej. W obu wypadkach decyzja ma związek z potwierdzeniem zakażenia wirusem SARS-CoV-2.

W pierwszej placówce poradnie specjalistyczne do odwołania nie będą wyznaczały nowych terminów przyjęć pacjentów, z wyjątkiem sytuacji nagłych, a także przypadków z zakresu chirurgii i chirurgii urazowej. Pacjenci, którzy zostali już zarejestrowani, będą przyjęci w wyznaczonym terminie – podała placówka.

Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii natomiast wstrzymane są przyjęcie na Oddział Pulmonologii i Niewydolności Oddechowej i Oddział Chirurgii Klatki Piersiowej i Nowotworów.

Szpital, zgodnie z decyzją wojewody śląskiego, prowadzi działania związane z zapobieganiem i zwalczaniem choroby COVID-19. Zapewnił w tym celu 32 łóżka.

d3y50mb

W połowie ubiegłego tygodnia Centrum zamknęło do odwołania izbę przyjęć. Powodem także było zakażenie personelu koronawirusem.

Kinga Duda zabrała głos. Poseł PiS: "Andrzej Duda córki nie przekonał"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3y50mb

Podziel się opinią

Share
d3y50mb
d3y50mb
Więcej tematów