Trwa ładowanie...

Sosnowiec. Prezent od księży, laptopy

50 laptopów, ufundowanych przez księży diecezji sosnowickiej, trafi do szkół specjalnych i ośrodków szkolno-wychowawczych w Sosnowcu, Dąbrowie Górniczej, Będzinie, Czeladzi, Jaworznie, Wolbromiu i Olkuszu. Sprzęt posłuży uczniom do nauki zdalnej.
Share
Dzięki księżom 50 laptopów trafi do dzieci z Sosnowca i miast ościennych.
Dzięki księżom 50 laptopów trafi do dzieci z Sosnowca i miast ościennych.Źródło: Pixabay
d4gwees

- To dar serca, którym księża chcą nie tylko okazać solidarność z uczniami - to realna odpowiedź na realne potrzeby – powiedział ks. Przemysław Lech z biura prasowego diecezji sosnowieckiej.

Przekazanie laptopów odbędzie się w siedzibie sosnowieckiej kurii w najbliższą środę, trzy dni po obchodzonym w Kościele 6 grudnia wspomnieniu św. Mikołaja - patrona m.in. dzieci, tradycyjnie kojarzonego z upominkami dla najmłodszych.

Księża w Sosnowcu odpowiadają na apel

Inicjatywa sosnowieckich księży oraz miejscowego biskupa Grzegorza Kaszaka to również odpowiedź na wezwanie przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp. Stanisława Gądeckiego, który apelował o pomoc dzieciom ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. - Obecnie nie zawsze jest możliwe, aby każde dziecko w tym samym czasie uczestniczyło w lekcjach. Jest to problem szczególnie istotny w wielodzietnych rodzinach, niedysponujących odpowiednią ilością komputerów czy smartfonów. Rodzice stanęli przed problemem, jak stworzyć swoim pociechom warunki do dalszej nauki i rozwoju - napisał ks. Przemysław Lech, wyjaśniając genezę inicjatywy sosnowieckich księży.

d4gwees

Laptopy trafią do ośmiu placówek edukacyjnych. To Zespół Szkół Specjalnych w Olkuszu, Szkoła Podstawowa Specjalna nr 30 w Sosnowcu, Zespół Szkół Specjalnych nr 4 w Sosnowcu, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Dąbrowie Górniczej, Zespół Szkół Specjalnych w Czeladzi, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Jana Pawła II w Jaworznie, Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy w Wolbromiu oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Będzinie.

Imieniny Barbary. Plotki o Barbarze Skrzypek. Wymijający komentarz Radosław Fogla

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4gwees

Podziel się opinią

Share
d4gwees
d4gwees
Więcej tematów