Trwa ładowanie...

Śląskie. Piękna, zimowa aura w Beskidach. Narciarze dopisali. Wzmożony ruch na drogach

Piękna pogoda i doskonałe warunki narciarskie zachęciły narciarzy do przyjazdu w Beskidy. Ruch na trasach jest spory. Ośrodki przed wyciągami utworzyły z siatek korytarze, które wymuszają zachowanie dystansu społecznego w kolejce.

Share
Śląskie. W Beskidach panuje piękna pogoda i doskonałe warunki narciarskie.
Śląskie. W Beskidach panuje piękna pogoda i doskonałe warunki narciarskie. Źródło: Facebook
d2cn61k

W Beskidach czynne są praktycznie wszystkie ośrodki narciarskie. Ratownicy GOPR poinformowali w sobotę rano, że warunki są na nich wyśmienite.

Jacek Kufel z szczyrkowskiej informacji turystycznej powiedział, że w góry na weekend przyjechało sporo turystów. Hotele i pensjonaty, których możliwości przyjęcia gości zostały przez obostrzenia związane z koronawirusem ograniczone o połowę, praktycznie nie posiadają wolnych miejsc w weekend. - Oferty z wolnymi miejscami dotyczą dni po weekendzie – dodał.

d2cn61k

Kufel zaznaczył, że można odnieść wrażenie, iż więcej narciarzy przyjechało jednak w środku minionego tygodnia.

- Być może wynika to stąd, że część osób założyło, iż w weekend będzie tłoczno i wybrało inne dni. To pokazał miniony tydzień. W poniedziałek korek na drodze do Szczyrku sięgał ronda w Mesznej – powiedział.

Śląskie. Obostrzenia związane z COVID w ośrodkach narciarskich

W ośrodkach narciarskich obowiązują obostrzenia związane z COVID-19. W Szczyrk Mountain Resort, największym w Beskidach, przed wyciągami utworzone zostały z siatek specjalne tory, które wymuszają zachowanie dystansu.

Czas oczekiwania w kolejce do wyjazdu może się nieznacznie wydłużyć z powodu ograniczenia przepustowości. Do 10-osobowej gondoli na Halę Skrzyczeńską wsiąść może 7 osób.

d2cn61k

Patrole pracowników ośrodka dbają, by dystans był zachowany. Zwracają też uwagę na zakrywanie ust i nosa.

Ksiądz podał receptę dla Kościoła w Polsce. Jest bardzo prosta

Rzecznik bielskiej policji asp. szt. Roman Szybiak poinformował, że funkcjonariusze na bieżąco kontrolują respektowanie przepisów związanych z obostrzeniami. - Podczas patrolu dzielnicowi zwracają na to uwagę. Nie mam sygnałów, by dochodziło do nieprawidłowości – powiedział.

Beskidy. Większy ruch na drogach w Szczyrku i Wiśle

Na drogach dojazdowych do Szczyrku w sobotę rano ruch był wzmożony, zwłaszcza na wojewódzkiej 942 od strony Bielska-Białej. Lokalne media podały, że tłoczno było także, jadąc od strony Rybarzowic lub Godziszki.

d2cn61k

- Ruch w Szczyrku jest jednak dość płynny. Auta jadą powoli, ale nie stoją – powiedział Jacek Kufel.

Spory ruch utrzymywał się też na drodze do Wisły. Tam jednak korki tworzyły się przy zwężeniach wynikających z remontu wojewódzkiej 941.

Utrudnień na drogach wyjazdowych z kurortów kierowcy mogą się spodziewać po południu i wczesnym wieczorem, gdy narciarze wyruszą w drogę powrotną.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2cn61k

Podziel się opinią

Share
d2cn61k
d2cn61k
Więcej tematów