Trwa ładowanie...
d6e5rsd

Śląskie. Koronawirus. Zakażenia personelu na oddziale covidowym w Czeladzi

Oddział z 55 miejscami dla pacjentów z Covid-19, uruchomiony w poniedziałek w Powiatowym Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej w Czeladzi, będzie na razie działał w ograniczonym zakresie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W szpitalu w Czeladzi odnotowano zakażenia koronawirusem wśród personelu.
W szpitalu w Czeladzi odnotowano zakażenia koronawirusem wśród personelu. (PZZOZ, Fot: www.facebook.com, pzzoz)
d6e5rsd

O wstrzymaniu przyjęć na oddziale chorób wewnętrznych i ograniczeniu działalności oddziału covidowego poinformował w poniedziałek Powiatowy Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej posiadający dwa szpitale - w Będzinie i w Czeladzi.

„Wyniki testów w kierunku SARS-CoV-2 niestety potwierdziły zakażenie lekarzy oraz części personelu pielęgniarskiego Oddziału Chorób Wewnętrznych z Pododdziałem Szybkiej Diagnostyki Kardiologicznej. W związku z tym do odwołania zostały wstrzymane przyjęcia na internę. Pacjenci przebywający na oddziale zostali przebadani, ich wyniki okazały się ujemne. Po zakończeniu leczenia zostaną wypisani do domu” – podał PZZOZ.

Według PAP potwierdzono w sumie zakażenie u 6 lekarzy internistów, którzy mieli podjąć pracę z pacjentami chorymi na COVID-19 oraz u 2 pielęgniarek. 4 kolejne osoby czekają jeszcze na wyniki.

d6e5rsd

Od poniedziałku, zgodnie z decyzją wojewody śląskiego, w Powiatowym Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej uruchomiono także oddział dla pacjentów z COVID-19, który został wydzielony z części internistycznej. Jest on odizolowany od reszty szpitala i ma osobne wejście i śluzę. Uruchomiono osobne wejście do izby przyjęć tak, aby drogi pacjentów się nie przecinały.

Strajk Kobiet. Anna Korcz o aborcji ze względu na wady płodu: ja bym się zastanowiła

Oddział ten docelowo będzie miał 55 miejsc, ale do czasu powrotu do pracy lekarzy chorób wewnętrznych funkcjonowanie oddziału covidowego zostanie ograniczone do:

  • leczenia już hospitalizowanych osób z potwierdzonym zakażeniem,
  • przyjęć pacjentów trafiających do szpitala na pozostałe oddziały (ginekologia, chirurgia, neurologia, ortopedia) z podejrzeniem zakażenia po potwierdzeniu u nich wyniku dodatniego,
  • pomocy zakażonym pracownikom szpitala, których stan kliniczny będzie wymagał hospitalizacji.

Termin uruchomienia oddziału w pełnym zakresie uzależniony jest od powrotu pierwszych lekarzy do pracy na oddziale.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d6e5rsd

Podziel się opinią

Share
d6e5rsd
d6e5rsd
Więcej tematów