Trwa ładowanie...
d3nhp99

Strajk Kobiet. Potrącił protestujących. Policja szuka sprawcy

Strajk kobiet. Podczas protestów w Warszawie w grupę protestujących osób wjechał samochód i potrącił uczestników demonstracji. Policja szuka sprawcy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Strajk Kobiet. Potrącił protestujących. Policja szuka sprawcy
Strajk Kobiet. Potrącił protestujących. Policja szuka sprawcy (YouTube, Fot: PAP/Radek Pietruszka, Radek Pietruszka)
d3nhp99

Na zamieszczonym w internecie nagraniu widać, jak samochód osobowy marki BMW wjeżdża w grupę protestujących osób. Jedna z poszkodowanych kobiet z lekkimi obrażeniami trafiła do szpitala Do zdarzenia doszło około godziny 17.00 w okolicy skrzyżowania ulic Puławskiej z Goworka. Kierowca po wjechaniu w grupę demonstrantów wyraźnie przyspiesza. Sprawca zajścia jest już poszukiwany przez policję.

POTRĄCENIE PROTESTUJĄCYCH blokada Puławska/Goworka Strajk Kobiet Warszawa 2020

Strajk kobiet. Protesty w całej Polsce

W całej Polsce od czwartku nieprzerwanie trwają protesty przeciwko orzeczeniu kierowanego przez Julię Przyłębską Trybunału Konstytucyjnego. TK orzekł, że dokonywanie aborcji z powodu poważnych nieodwracalnych wad płodu jest niezgodne z Konstytucją, tym samym przekreślając wypracowany w sprawie aborcji kompromis.

d3nhp99

Fala protestów przetacza się nie tylko przez duże miasta, lecz także małe miejscowości. Uczestnicy manifestacji w całej Polsce dzielą się relacjami z demonstracji w mediach społecznościowych. W Warszawie na przeciw protestującym wyszła policja, która m.in. ochrania okolice domu Jarosława Kaczyńskiego.

Podczas protestów w miniony weekend, przed kościołem św. Krzyża w Warszawie grupa mężczyzn związanych z ONR i Marszem Niepodległości uniemożliwiła protestującym wejście do świątyni. Mężczyźni mimo obecności policji, siłą usuwali demonstrantów ze schodów przed kościołem. Funkcjonariusze nie reagowali.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3nhp99

Podziel się opinią

Share
d3nhp99
d3nhp99
Więcej tematów