Trwa ładowanie...
d3y50mb

Zdalne nauczanie. MEN o sytuacji w szkołach i przedszkolach

Zdalne nauczanie od poniedziałku obowiązuje w klasach IV-VIII szkół podstawowych oraz we wszystkich klasach szkół ponadpodstawowych. Do szkół chodzą tylko najmłodsi uczniowie oraz przedszkolaki. MEN poinformował, że w związku z koronawirusem zajęcia stacjonarne ograniczono jednak w kilkuset przedszkolach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zdalne nauczanie. MEN o sytuacji w szkołach i przedszkolach
Zdalne nauczanie. MEN o sytuacji w szkołach i przedszkolach (Getty Images)
d3y50mb

W poniedziałek, 26 października w trybie mieszanym pracowało 236 przedszkoli i innych instytucji zajmujących się wychowaniem przedszkolnym - podało w komunikacie Ministerstwo Edukacji Narodowej. Zaznaczono, że to 1,5 proc. wszystkich placówek.

Z danych przekazanych resortowi przez kuratorów oświaty wynika, że 254 przedszkoli w poniedziałek pracowało w trybie mieszanym. To 1,7 proc. wszystkich placówek.

Tryb stacjonarny w poniedziałek prowadziło 14 769 przedszkoli, czyli 96,8 proc. wszystkich.

d3y50mb

Kaja Godek zapowiada: to nie koniec. Małgorzata Kidawa-Błońska komentuje

Przypomnijmy: od poniedziałku (26 października) w sposób zdalny odbywa się nauka w klasach IV-VIII szkół podstawowych i we wszystkich klasach szkół ponadpodstawowych.

Zdalne nauczanie. Miliony uczniów przed komputerami

Zdalny tryb nauki dotyczy około 1 mln 800 tys. uczniów szkół ponadpodstawowych i niemal 2 mln uczniów starszych klas szkół podstawowych - wylicza resort ministra Przemysława Czarnka.

d3y50mb

Rano część rodziców informowała w mediach społecznościowych, że ma problemy z logowaniem się do dziennika elektronicznego Librus. Resort przekazał, że system po godzinie działał już poprawnie.

Koronawirus. Poniedziałkowy raport ministerstwa

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 10 241 osób - podało w poniedziałek Ministerstwo Zdrowia. Resort przekazał również, że zmarło 45 chorych.

Od początku pandemii w Polsce potwierdzono 263 929 zakażeń SARS-CoV-2 i 4 483 zgonów z powodu COVID-19.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3y50mb

Podziel się opinią

Share
d3y50mb
d3y50mb
Więcej tematów