Trwa ładowanie...

Nauczanie zdalne. Pierwszy dzień i nie obyło się bez problemów

W poniedziałek uczniowie w całej Polsce rozpoczęli zdalne nauczanie. Niestety, jeden z wykorzystywanych w tym celu systemów, Librus, przestał działać.

Zdalne nauczanie w szkołachZdalne nauczanie w szkołachŹródło: Pixabay
dk20fn3
dk20fn3

Nauczanie zdalne w całej Polsce

Od soboty 24 października cała Polska jest w strefie czerwonej. W związku w trwającą epidemią i wzrostem zachorowań na COVID-19 zostały wprowadzone nowe obostrzenia. Rząd postanowił, że uczniowie od klasy IV szkoły podstawowej wzwyż będą mieć nauczanie zdalne. Tylko klasy I-III nadal, póki co, uczą się stacjonarnie.

Wprowadzenie zdalnego nauczania ma na celu ograniczenie kontaktów między młodymi ludźmi, a także zmniejszenie liczby pasażerów komunikacji publicznej. Na razie taki system ma obowiązywać przez najbliższe dwa tygodnie.

W poniedziałek 26 października uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych oraz uczniowie szkół ponadpodstawowych rozpoczęli naukę w systemie zdalnym. Niestety, nie obyło się bez problemów.

Zdalne nauczanie z utrudnieniami

W poniedziałek 26 października elektroniczny dziennik Librus, który ma ułatwić kontakt uczniów i rodziców z nauczycielami, zanotował awarię. Jak poinformowało rano Radio ZET, aplikacja przestała działać. Nie można było w ogóle zalogować się do Librusa.

dk20fn3

"To by było ma tyle, jeśli chodzi o zdalną naukę – napisał na Twitterze reporter Radia ZET, Jacek Czarnecki. On, jak i wiele innych osób w poniedziałkowy poranek walczyło z "białym ekranem". Widzieli tylko komunikat: "Ups, coś poszło nie tak, spróbuj ponownie za kilka minut". Librus zaczął działać poprawnie po godzinie 11:00.

Nie wiadomo, jak przebiegało w tym czasie nauczanie zdalne z wykorzystaniem systemu Vulcan oraz takich narzędzi jak Teams czy Zoom.

Koronawirus w Polsce. Będzie całkowity lockdown? Szef KPRM Michał Dworczyk: nie można wykluczyć żadnych scenariuszy

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dk20fn3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dk20fn3
Więcej tematów