Trwa ładowanie...

Śląskie. Karkołomna ucieczka ulicami powiatu bielskiego. Udany pościg za pijanymi kierowcami

Policjanci z Jasienicy, Bielska-Białej i Kóz zatrzymali pijanych kierowców, którzy zdecydowali się na ucieczkę przed patrolem drogowym. Mężczyznom grozi nawet 5 lat więzienia.

Share
Śląskie. Policja z Jasienicy, Bielska-Białej i Kóz zatrzymała pijanych kierowców po nieudanych próbach ucieczki.
Śląskie. Policja z Jasienicy, Bielska-Białej i Kóz zatrzymała pijanych kierowców po nieudanych próbach ucieczki.Źródło: Śląska Policja
dtwhqls

W czwartek po południu policjanci z Jasienicy patrolowali okolicę Rudzicy, kiedy ich uwagę zwróciło osobowe audi. Styl jazdy kierującego wskazywał, że może być pod wpływem alkoholu. Policjanci postanowili zatrzymać pojazd do kontroli drogowej.

- Wówczas kierowca audi gwałtownie przyspieszył, podejmując się karkołomnej ucieczki. Po drodze łamał wszelkie zasady ruchu drogowego, narażając innych użytkowników drogi na niebezpieczeństwo – relacjonuje zdarzenie śląska policja.

dtwhqls

Patrol ścigał kierowcę ulicami powiatu bielskiego, jednocześnie podając dyżurnemu położenie pościgu i kierunek ucieczki audi.

- Kilkanaście minut później uciekającą osobówkę zauważyli mundurowi z bielskiej drogówki, którzy zostali skierowani do pomocy w pościgu i zatrzymali zbiega na jednej z ulic Międzyrzecza Górnego – podaje policja.

Po sprawdzeniu 36-letniego kierowcy policyjnym alkomatem okazało się, że miał w organizmie ponad promil alkoholu. Policjanci zabrali mu prawo jazdy.

Śląskie. Policyjny pościg za pijanymi kierowcami w powiecie bielskim

Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszał zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości i niezatrzymania się do kontroli drogowej.

dtwhqls

W niedzielę nad ranem mundurowi z posterunku w Kozach również podjęli pościg za kierującym, który zamiast zatrzymać się na polecenie policjantów, wybrał ucieczkę.

Głogów. Brutalna interwencja policji. Jednoznaczny komentarz Jarosława Sellina

- Mundurowi około 3.30 na ulicy Bielskiej w Kozach zauważyli osobowego seata, którego kierujący z trudem mieścił się na swoim pasie ruchu. Kiedy stróże prawa dali sygnał do zatrzymania, ten przyspieszył gwałtownie, decydując się na ucieczkę – przekazują służby prasowe śląskiej policji.

Śląskie. Ucieczka przed patrolem zagrożona karą do 5 lat więzienia

Kilka ulic dalej pojazd został zatrzymany. Po sprawdzeniu 26-letniego mężczyzny, który siedział za jego kierownicą, wyszło na jaw, że ma w organizmie blisko promil alkoholu i obowiązuje go zakaz prowadzenia pojazdów. Za oba przestępstwa grozi mu kara nawet 5 lat więzienia.

dtwhqls

Kierowca, który świadomie zmusi policję do pościgu i chcąc uciec, nie zatrzyma się pomimo sygnałów świetlnych i dźwiękowych ze ścigającego go radiowozu, popełnia przestępstwo zagrożone karą do 5 lat więzienia. Sąd obligatoryjnie zakaże mu prowadzenia pojazdów na okres od roku do 15 lat.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dtwhqls

Podziel się opinią

Share
dtwhqls
dtwhqls
Więcej tematów