Trwa ładowanie...

Śląsk. Egzamin z wiedzy…i przestrzegania reżimu sanitarnego

To dla nich ważny dzień i nic dziwnego, bo sprawdzi jak są przygotowani do jednego z najważniejszych egzaminów w życiu. Ten czas nie będzie jednak wyglądał podobnie, jak w poprzednich latach.

Share
Uczniowie przystąpią do próbnej matury, egzaminy potrwają dwa tygodnieUczniowie przystąpią do próbnej matury, egzaminy potrwają dwa tygodnieŹródło: Unsplash.com
d4lvco6

Pandemia koronawirusa trwa, a wraz z nim obostrzenia i utrudnienia w różnych dziedzinach życia. Życia wielu z nas, bez względu na wiek, płeć, miejsce zamieszkania czy zawód. Ci, którzy dopiero wkraczają w dorosłe życie, będą się musieli z nim zmierzyć w nowych warunkach.

Mimo, że ich edukacja była w ostatnim czasie zdalna, próbną maturę napiszą w szkole. Oczywiście z zachowaniem wszelkich zasad reżimu sanitarnego. Egzaminy rozpoczną się jutro i potrwają do 16 marca.

Uczniowie przystąpią do testów, które Centralna Komisja Egzaminacyjna oraz komisje okręgowe udostępnią w tych dniach szkołom w formie materiałów do przeprowadzenia testu diagnostycznego. Sprawdzi to zakres poziomu przygotowania uczniów do egzaminu maturalnego z poszczególnych przedmiotów na wszystkich poziomach.

Sławomir Broniarz: nie wyobrażam sobie przeprowadzenia matur zdalnie

Przy wejściach do budynku ustawione zostaną dozowniki z płynem do dezynfekcji. Każdy z uczniów będzie musiał mieć na sobie maseczkę, którą zdejmie dopiero po zajęciu swego miejsca na sali. Prócz własnych przyborów takich jak długopis, linijka czy kalkulator nie będzie mógł wnieść niczego innego. Uczniowie będą siedzieli w większych odstępach niż zwykle i w większej liczbie klas. W każdej zasiądzie maksymalnie po kilkanaście osób, nad którymi czuwał będzie jeden nauczyciel.

d4lvco6

W związku z pandemią wymagania egzaminacyjne zostały ograniczone. Materiał został okrojony do ok. 30 proc. W środę młodzież przystąpi do egzaminu z języka polskiego, a dzień później z matematyki. Pierwsze arkusze pojawią się tuż po godz. 9. Wszystkie egzaminy zakończą się w ciągu dwóch tygodni.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4lvco6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4lvco6
Więcej tematów