Trwa ładowanie...

Pożar w lokomotywowni w Katowicach. Wstrzymany ruch pociągów

W piątkowy poranek ogień pojawił się w nieużytkowanym budynku pomiędzy dwiema halami nieczynnej lokomotywowni w Katowicach. Na miejscu pojawiła się straż pożarna, wstrzymano też ruch pociągów na trasie Katowice - Chorzów Batory.

Pożar w lokomotywowni w Katowicach. Wstrzymany ruch pociągów (fot. 112 Katowice) Pożar w lokomotywowni w Katowicach. Wstrzymany ruch pociągów (fot. 112 Katowice) Źródło: KolejNaŚląsk
dt04afq
dt04afq

Jak informuje PAP, do Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach informacja o pożarze wpłynęła ok. godz. 6.30. Ogień zajął połowę dachu dwukondygnacyjnego budynku pomiędzy halami nieczynnej lokomotywowni w rejonie ul. Raciborskiej.

"Z uwagi na pożar wstrzymano ruch pociągów na szlaku Katowice - Chorzów Batory. Akcja gaśnicza w toku" - napisano w opublikowanym przed godz. 8.00 raporcie Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Pożar w lokomotywowni w Katowicach. Wstrzymany ruch pociągów

Szlak kolejowy Katowice - Chorzów Batory to jeden z głównych na Górnym Śląsku. Umożliwia on ruch pociągów do Gliwic i Bytomia. Stanowi równocześnie część międzynarodowej magistrali kolejowej, która w naszym kraju przebiega przez Wrocław, Katowice, Kraków i Rzeszów.

Czy będą nas obowiązywały restrykcje podczas świąt Bożego Narodzenia?

Pasażerowie kolei muszą się liczyć z utrudnieniami. Koleje Śląskie już poinformowały, że odwołane zostały pociągi pomiędzy Katowicami i Gliwicami oraz Bytomiem. Dodatkowo część maszyn utknęła na trasie - w Chorzowie Batorym lub w Rudzie Śląskiej Chebziu.

[Katowice] Widok na pożar nieczynnej lokomotywowni z okna pociągu

Jak podkreśla PAP, budynek katowickiej lokomotywowni jest dość efektowny, ale w ostatnich latach nie był używany przez spółki kolejowe. Obiekt składa się z dwóch przylegających do głównej linii kolejowej hal wachlarzowych z obrotnicami, połączonych dwukondygnacyjnym budynkiem.

dt04afq

W ostatnich latach miłośnicy kolei zwracali się do władz z apelami o to, by cały kompleks lokomotywowni uznać za zabytek i objąć go ochroną. Jednak ich wnioski pozostały bez odzewu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dt04afq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dt04afq
Więcej tematów