Trwa ładowanie...

Częstochowa. To była przypadkowa kontrola. Zobacz co policjanci znaleźli w bagażniku?

Mandatem i utratą prawa jazdy na trzy miesiące skończyła się dla kierowcy volkswagena podróż z pasażerem, którego wiózł w bagażniku. Przy okazji wyszło na jaw, że samochód nie ma ważnych badań technicznych, inny pasażer jest poszukiwany przez policję, a pozostali nie zapięli pasów bezpieczeństwa.
Share
Częstochowa. Zatrzymany do kontroli kierowca stracił prawo jazdy.
Częstochowa. Zatrzymany do kontroli kierowca stracił prawo jazdy.Źródło: Śląska Policja
d3x4d2m

O nietypowej interwencji częstochowskiej drogówki poinformowała śląska policja, przestrzegając kierowców przed tego typu zachowaniami na drogach.

- Na początku lutego policjanci z ruchu drogowego patrolowali aleję Wojska Polskiego w Częstochowie. Gdy chcieli wyprzedzić jadącego przed nimi volkswagena zauważyli, że przygląda im się mężczyzna siedzący w bagażniku – poinformowali policjanci.

Gdy zatrzymali pojazd do kontroli okazało się, że samochód nie posiada aktualnego badania technicznego, a w środku zajęte są wszystkie miejsca, dlatego 38-latek, dla którego zabrakło miejsca, jechał części bagażowej.

d3x4d2m

Mężczyzna, który nie narzekał na podróż w bagażniku, tłumaczył policjantom, że zabrał się przy okazji i tylko w jedną stronę, bo w Częstochowie miał zamiar kupić jednoślad i wrócić nim do Dąbrowy Górniczej.

Podczas legitymowania pasażerów, którzy nie mieli zapiętych pasów bezpieczeństwa, okazało się, że jeden z nich jest osobą poszukiwaną do ustalenia miejsca pobytu.

Kierowca volkswagena zapłacił mandat i na trzy miesiące stracił prawo jazdy. Zatrzymanie tego dokumentu wynikało - jak tłumaczy policja - spowodowaniem zagrożenia bezpieczeństwa przewożonego w bagażniku 38-latka.

Częstochowa Dlaczego kierowcy tracą prawo jazdy?

Z policyjnych statystyk wynika, że najwięcej kierowców traci swoje uprawnienia za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym, kierowanie w stanie nietrzeźwości, czy spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

d3x4d2m

Za przewożenie większej liczby osób, niż określonej w dowodzie rejestracyjnym pojazdu, grozi 100 złotowy mandat i punkty karne – po 1 za każdą dodatkową osobę. Przepisy przewidują również zatrzymanie kierowcy uprawnień za przewożenie co najmniej trzech pasażerów więcej, niż dopuszcza to homologacja danego pojazdu.

Będzie obowiązek noszenia certyfikowanych maseczek? Minister zdrowia wyjaśnia

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3x4d2m

Podziel się opinią

Share
d3x4d2m
d3x4d2m
Więcej tematów