Trwa ładowanie...

Częstochowa. Po 12 latach namierzony na Ukrainie. Szef mafii paliwowej czeka na ekstradycję

Poszukiwany od 12 lat szef tzw. mafii paliwowej został namierzony przez śląskich "łowców głów" na terenie Ukrainy i zatrzymany przez policję w Kijowie. Pochodzący z Częstochowy 44-letni mężczyzna czeka w areszcie na ekstradycję do Polski.

Share
Śląskie. Pochodzący z Częstochowy 44-letni mężczyzna czeka w areszcie w Kijowie na ekstradycję do Polski.
Śląskie. Pochodzący z Częstochowy 44-letni mężczyzna czeka w areszcie w Kijowie na ekstradycję do Polski.Źródło: Policja Śląska
d4diswo

Poszukiwania, na podstawie listu gończego wydanego przez Prokuraturę Okręgową w Częstochowie, za 32-letnim wówczas Łukaszem B policja wszczęła już w 2009 roku.

- Mężczyzna był poszukiwany za to, że w okresie od października 2000 do maja 2004 roku w Częstochowie, Siewierzu i innych miejscowościach na terenie kraju, działając wspólnie z innymi osobami, założył i kierował zorganizowaną grupą przestępczą, która miała na celu dokonywanie przestępstw przeciwko mieniu, obrotowi gospodarczemu oraz karno-skarbowych. Łukasz B. był także poszukiwany na podstawie listu gończego wydanego przez Prokuraturę Rejonową Częstochowa-Północ – poinformował w poniedziałek zespół prasowy śląskiej policji.

d4diswo

Śląskie. Szef mafii paliwowej namierzony na Ukrainie. Pomoc z Gruzji

Z uwagi na wagę sprawy w roku 2012 sprawę przejął Zespół Poszukiwań Celowych Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Adam Bielan odpowiada Jarosławowi Gowinowi. "Ma tupet"

Już podczas wstępnych ustaleń stwierdzono, że poszukiwany opuścił kraj i pojechał do jednego z krajów poza Unią Europejską. Dalsze działania doprowadziły do ustalenia, że mężczyzna przebywa na terenie Ukrainy.

Nawiązano współpracę z urzędującym w Polsce attache do spraw policyjnych gruzińskiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.

d4diswo

Jak informuje śląska policja za jego pośrednictwem przekazano posiadane informacje bezpośrednio stronie ukraińskiej. Attache zajął się również koordynacją współpracy Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach z Wydziałem Śledczym Ukraińskiej Policji Kryminalnej w Kijowie.

Częstochowa. Szef mafii paliwowej namierzony na Ukrainie. Procedura ekstradycji

- Pozwoliło to między innymi na ustalenia, że poszukiwany, przebywając na terenie Ukrainy, posługuje się podrobionym paszportem na inne personalia i prowadzi tam działalność gospodarczą – przekazała Aleksandra Nowara, rzecznik prasowy śląskiej policji.

W wyniku wspólnych działań 25 maja poszukiwany został zatrzymany w Kijowie i osadzony w areszcie. Trzy dni później ukraiński sąd zdecydował o aresztowaniu Łukasza B. na 40 dni.

Teraz wszczęta została procedura zmierzająca do jego ekstradycji.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4diswo

Podziel się opinią

Share
d4diswo
d4diswo
Więcej tematów