Trwa ładowanie...

Częstochowa. Ksiądz namawiał do zdejmowania „szkodliwych” maseczek, kuria odcina się od jego słów

To reakcja kurii na ostatnie działania i wypowiedzi duchownego z Czatachowa, który już na początku roku otrzymał naganę kanoniczną. Ma zostać wobec niego wszczęte postępowanie dyscyplinarne.

Share
Kuria wydała oświadczenie ws. księdza z Czatachowa
Kuria wydała oświadczenie ws. księdza z CzatachowaŹródło: Archidiecezja Częstochowska
d1sllpv

"Wszystkich zgorszonych przepraszamy za powstały zamęt i oświadczamy, że wypowiedzi ks. Daniela Galusa nie są w żadnej mierze głosem Kościoła, który stale przypomina, że zachowywanie zasad bezpieczeństwa sanitarnego jest wypełnieniem przykazania miłości poprzez wzajemną troskę o swoje bezpieczeństwo. Traktowanie zaś sakramentów i sakramentaliów w sposób zabobonny jest zupełnym niezrozumieniem i wypaczeniem ich sensu" – czytamy w oświadczeniu wydanym przez rzecznika Archidiecezji Częstochowskiej, ks. Mariusza Bakalarza.

Jarosław Kaczyński bez maseczki. Jest reakcja polityka Porozumienia

Duchowny niedawno w trakcie nabożeństwa w gminie Żarki wzywał wiernych do ściągnięcia maseczek. Na nagraniach, które ostatnio pojawiły się w internecie, ksiądz przekonuje, że w maseczkach można się zatruć. To nie pierwsze tego typu kontrowersyjne zachowania duchownego z kościoła pw. Zesłania Ducha Świętego.

d1sllpv

W marcu br. ks. Galus otrzymał naganę kanoniczną za nierespektowanie zarządzeń władz kościelnych dot. zasad bezpieczeństwa w trakcie pandemii. Zobowiązano go także do powstrzymania się od krytyki przepisów państwowych. Wkrótce zostaną podjęte dalsze kroki dyscyplinarne w jego sprawie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1sllpv

Podziel się opinią

Share
d1sllpv
d1sllpv
Więcej tematów