Bielsko-Biała. Statyści, gwiazdy i trup na kanapie. Filmowe ekipy polubiły miasto
Przy Teatrze Polskim w Bielsku-Białej odbywają się castingi statystów do filmu "Zakopiańscy dżentelmeni". Prawie 350 bielszczan będzie mogło się chwalić tym, że byli na jednym planie z Andrzejem Sewerynem, Tomaszem Kotem czy Wojciechem Mecwaldowskim.
12.06.2021 23:01
- Zainteresowanie jest ogromne. Chociaż potrzebujemy mężczyzn, to chęć pojawienia się na castingu, a co za tym idzie i w filmie, zgłosiło wiele pań. W sumie potrzebujemy 350 osób, które muszą spełniać określone kryteria, głównie choreograficzne; nie wchodzą w grę np. wygolenia na głowie czy tatuaże. Sceny przez kilka dni będą kręcone w teatrze – informuje właściciel MKM Studio Grzegorz Meksyk Dąbrowski.
Reżyserem filmu jest Maciej Kawalski. Akcja "Zakopiańskich dżentelmenów" zaczyna się w Zakopanem w 1914 roku. Czterej panowie budzą się po szalonej, narkotycznej imprezie nie dość, że zamieszani w rewolucyjną intrygę, to jeszcze z trupem na kanapie.
Bielsko-Biała. Zdjęcia filmowe kręcone w Teatrze Polskim
W awanturniczej, czarnej komedii z tarapatów próbują się wykaraskać autentyczne postacie historyczne - Joseph Conrad, Stanisław Ignacy Witkiewicz, Tadeusz Boy-Żeleński i Bronisław Malinowski.
Zdjęcia do filmu są obecnie kręcone w Teatrze Polskim. W związku z ich realizacją od 9 do 18 czerwca na ulicy 1 Maja została wdrożona tymczasowa organizacja ruchu, polegająca na wyłączeniu miejsc postojowych na odcinku 50 metrów. Mogą tam parkować wyłącznie pojazdy ekipy filmowej.
Bielsko-Biała. Filmowe ekipy polubiły miasto, także Wojenne dziewczyny
W ostatnim czasie filmowcy upodobali sobie Bielsko-Białą. W lipcu kręcone będą ujęcia do serialu "Wojenne dziewczyny". - Twórcy filmu, zauroczeni naszym miastem, wybrali Bielsko-Białą ze względu na jego starą, historyczną zabudowę i walory architektoniczne. Miasto wspiera organizatorów logistycznie - informuje zastępca naczelnika Wydziału Kultury i Promocji Anna Zgierska.
"Wojenne dziewczyny" na antenie TVP 1 po raz pierwszy został zaprezentowany 5 marca 2017 r. Pierwsze trzy odcinki serialu obejrzało 3,01 mln widzów. Serial trafił już na Netftix, czyli na najpopularniejszą na świecie platformę streamingową VOD.
Serial jest opowieścią o trudnych latach okupacji hitlerowskiej z perspektywy trzech młodych kobiet, które biorą udział w likwidacji okupantów i kolaborantów, zdobywają broń, pomagają w ratowaniu żydowskich dzieci, biorą udział w akcjach małego sabotażu. Piątą serię, składającą się z 13 odcinków, reżyseruje Filip Zylber.