Trwa ładowanie...
d31kni7

Skandaliczny wpis rzeczniczki Lewicy na temat śmierci sędziego TK. Internauci oburzeni

W niedzielę wieczorem media obiegła informacja, że w wieku niespełna 46 lat zmarł sędzia Trybunału Konstytucyjnego Grzegorz Jędrejek. Śmierć sędziego skomentowała krótko rzeczniczka Lewicy Anna Maria Żukowska, czym oburzyła internautów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Anna Maria Żukowska, rzeczniczka Lewicy i przewodniczący partii Włodzimierz Czarzasty
Anna Maria Żukowska, rzeczniczka Lewicy i przewodniczący partii Włodzimierz Czarzasty (Agencja Gazeta, Fot: Sławomir Kamiński)
d31kni7

"To wygląda na Klątwę Dublera" - napisała polityczka Lewicy.

Żukowskiej chodziło o to, że w Trybunale Konstytucyjnym są sędziowie dublerzy, bo zostali wybrani do TK przez Sejm w sytuacji, gdy ich stanowiska było już obsadzone przez innych sędziów, wybranych przez poprzedni Sejm, ale nie zaprzysiężonych przez prezydenta Andrzeja Dudę. Sędzia Jędrejek nie był jednak dublerem, bo został wybrany w 2017 r. na miejsce Andrzeja Wróbla, który zrzekł się urzędu.

d31kni7

Poprosiliśmy o komentarz Włodzimierza Czarzastego, szefa Lewicy.

- Nie znam tego tweeta, więc nie będę go komentował - powiedział Wirtualnej Polsce Czarzasty. Dodał, że jest niedziela i dopiero w poniedziałek może skomentować wypowiedź swojej rzeczniczki.

Wpis wywołał oburzenie internautów. "W takich chwilach się milczy lub składa kondolencje" - napisał jeden z nich. "Lewicowa wrażliwość" - ironicznie skomentował inny. "Jak można ze śmierci drugiego człowieka tak szydzić. Ani to mądre ani wesołe. Pomyślała pani, że on ma rodzinę? Co oni teraz przeżywają? A jego dzieci?" - zapytała inna użytkowniczka.

d31kni7

Kontrowersyjne wpisy rzeczniczki

To nie pierwszy skandaliczny wpis Anny Marii Żukowskiej na Twitterze. W maju 2018 r. polityczka skomentowała wypowiedź Katarzyny Lubnauer z Nowoczesnej używając wulgarnego słowa. "Lewicowo-ch...-nie-wiadomo-jakie" - napisała.

To był komentarz do wypowiedzi szefowej Nowoczesnej na temat kształtu opozycyjnej koalicji w wyborach parlamentarnych. Stwierdziła ona, że "na wybory w 2019 roku powinno powstać szerokie porozumienie opozycji od wartości liberalno-lewicowych aż po wartości nawet konserwatywne".

Przed ubiegłorocznymi wyborami do parlamentu, Monika Jaruzelska zarzuciła Włodzimierzowi Czarzastemu, że faworyzuje Annę Marię Żukowską, a "wycina" z list inne polityczki Lewicy, m.in. ją i Katarzynę Piekarką. Żukowska odpowiedziała na to, barwnie opisując historyjkę, jak to pies Jaruzelskiej chciał zgwałcić jej suczkę, a potem nasikał jej do butów. Tweet po jakimś czasie skasowała.

d31kni7

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Podziel się opinią

Share

d31kni7

d31kni7
d31kni7
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów