Trwa ładowanie...

Grzegorz Jędrejek nie żyje. Był sędzią Trybunału Konstytucyjnego

Grzegorz Jędrejek, sędzia Trybunału Konstytucyjnego nie żyje. Informację o jego śmierci potwierdzają przedstawiciele kancelarii TK. Jędrejek zmarł w niedzielę w godzinach porannych.

Grzegorz Jędrejek nie żyje. Był sędzią Trybunału KonstytucyjnegoŹródło: trybunal.gov.pl
d1m1vdr
d1m1vdr

Informację o śmierci Grzegorza Jędrejka jako pierwsza potwierdziła Polska Agencja Prasowa. Jędrejek zmarł w niedzielę rano. 11 lutego obchodziłby 47 urodziny.

W 2017 r. został on wybrany przez Sejm na sędziego Trybunału Konstytucyjnego, a prezydent Andrzej Duda przyjął od niego ślubowanie 27 lutego 2017 r. Od kwietnia 2019 r. do stycznia 2020 r. Jędrejek był członkiem Państwowej Komisji Wyborczej. Był też zastępcą przewodniczącego Rady Naukowej Instytutu Wymiaru Sprawiedliwości. Specjalizował się w prawie cywilnym.

Grzegorz Jędrejek nie żyje. Był sędzią Trybunału Konstytucyjnego

Grzegorz Jędrejek urodził się 11 lutego 1973 roku w Puławach. W 1997 r. ukończył studnia prawnicze, a w 1998 r. studia historyczne na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. W 2002 r. uzyskał stopień doktora, a w 2011 r. uzyskał habilitację.

Zobacz też: Stanisław Piotrowicz przegrał w sądzie. Sędzia Rączka o wyroku: "satysfakcjonujący"

Był asystentem i adiunktem na Wydziale Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. W latach 2003-2017 pracował w Biurze Studiów i Analiz Sądu Najwyższego. Od 2005 r. był zatrudniony na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Od 2012 r. był profesorem nadzwyczajnym UKSW i kierownikiem Katedry Postępowania Cywilnego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1m1vdr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

d1m1vdr
Więcej tematów