Trwa ładowanie...

Senator PiS o kandydatach do TK. "Spełniają kryteria"

Jan Maria Jackowski zabrał głos na temat kontrowersyjnych kandydatur, jakie jego partia wysunęła na stanowiska sędziów Trybunału Konstytucyjnego. Senator PiS podkreśla, że troje kandydatów spełnia konieczne warunki, jednak nie chciał zdradzić, czy sam by ich poparł w głosowaniu.

Share
Senator PiS o kandydatach do TK. "Spełniają kryteria"
Źródło: East News
d3303b3

- Spełniają kryteria merytoryczne, są prawnikami. Ich kandydatury będą jednak oceniane przez pryzmat ich wieloletniej działalności w parlamencie. Mają swoich zwolenników i przeciwników - powiedział Jackowski o Stanisławie Piotrowiczu i Krystynie Pawłowicz reporterowi WP Klaudiuszowi Michalcowi.

Senator PiS wspomniał także o trzeciej kandydatce, Elżbiecie Chojnie-Duch. - Pani Chojna-Duch była wiceministrem finansów w rządzie PO. To wszystko cenione osoby, z dużym dorobkiem - ocenił.

Pomimo komplementów w kwestii kompetencji i doświadczenia kandydatów, senator Jackowski nie chciał ujawnić, czy poparłby w głosowaniu Piotrowicza, Pawłowicz i Chojnę-Duch. - Ja o tych kandydaturach dowiedziałem się dzisiaj z mediów. (...) Jestem senatorem, w Senacie nie ma w tej sprawie głosowania. Ten dylemat przede mną nie stoi - oświadczył.

d3303b3

Zdaniem Jackowskiego fakt, że Stanisław Piotrowicz nie dostał się do Sejmu w październikowych wyborach nie powinien mieć wpływu na jego ewentualną nominację do Trybunału Konstytucyjnego. - Poseł Piotrowicz przegrał te wybory, ale miał relatywnie dobry wynik. Wcześniej został wybrany. Z punktu widzenia formalnego nie ma żadnych przeciwwskazań - powiedział.

Zobacz: Macierewicz lub Kaczyński marszałkiem seniorem? Borys Budka nie przebierał w słowach

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3303b3

Podziel się opinią

Share
d3303b3
d3303b3
Więcej tematów