Trwa ładowanie...

Sejm znów szuka kandydatów na Rzecznika Praw Dziecka

Procedura naboru kandydatów na Rzecznika Praw Dziecka ruszyła ponownie - poinformował w piątek na Twitterze Andrzej Grzegrzółka, dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu.

Share
Sejm znów szuka kandydatów na Rzecznika Praw DzieckaŹródło: PAP, fot: Paweł Supernak
d17hqfn

Marszałek Sejmu Marek Kuchciński wyznaczył termin na zgłaszanie kandydatów na 12 października do godz. 16.00. Do tego czasu mogą składać propozycje grupy co najmniej 35 posłów lub minimum 15 senatorów obu izb parlamentu - poinformował dyrektor centrum informacyjnego.

Ostatnią kandydatką była Agnieszka Dudzińska. Pisaliśmy o tym we wtorek.

d17hqfn

W czwartek Sejm odrzucił jej kandydaturę. Kandydatka zaprezentowana przez PiS nie uzyskała wymaganej bezwględnej większości głosów. Dlatego procedura rusza od nowa. Na Dudzińską głosowało 194 posłów, a 192 było przeciw. Zabrakło czterech głosów.

Nieudane pierwsze podejście

To było już drugie podejście do wyboru Rzecznika Praw Dziecka. W połowie września wymaganego poparcia nie otrzymał żaden z dwóch kandydatów - Ewa Jarosz z rekomendacji PO, Nowoczesnej i PSL ani Paweł Kukiz-Szczuciński, kandydat Kukiz'15. PiS zgłosił wtedy Sabinę Lucynę Zalewską, a wycofała swoją kandydaturę po posiedzeniu sejmowych komisji opiniujących ją.

Kadencja obecnego rzecznika Marka Michalaka upłynęła 27 sierpnia 2018 roku. Będzie on pełnił obowiązki Rzecznika Praw Dziecka aż do złożenia ślubowania przez nowego rzecznika.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przezdziejesie.wp.pl

d17hqfn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d17hqfn
d17hqfn
Więcej tematów